Základy programování s Pythonem

6tjpfdlpb18f5b4-avatar.jpg

Petr Šístek

Už od základní školy jsem rád doučoval spolužáky a učení mě pořád baví. Od roku 2010 učím programování na střední škole a současně je to můj volnočasový koníček. Spojení těchto dvou činností (předávání znalostí a Více o lektorovi »

5i92rlumt5j9qye-python.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Python je v současné době jeden z nejpoužívanějších programovacích jazyků nejen pro svoji širokou využitelnost na počítačích, mobilních zařízeních, při tvorbě webových stránek, ovládání hardwaru, strojovém a hlubokém učení, ale i pro jednoduchost a přehlednost zápisu zdrojového kódu, rychlou rozšiřitelnost o mnoho dalších funkcí a především zápisu opravdu jen toho nejnutnějšího. Když se k tomu připočte stažení a používání zdarma, nelze se divit jeho celosvětové oblibě.

Kurz je určen především pro úplné začátečníky, kteří nemají s programováním žádné zkušenosti a neví kde a jak začít. Ovšem přínosný může být i pro ty, kteří již nějaké základy mají a chtějí se naučit další programovací jazyk, případně osvojit či prohloubit své dosavadní znalosti.

Cílem kurzu není z Vás udělat profesionálního programátora, ale naučit se hlavní kroky a postupy při tvorbě programu a především myslet jako programátor. To vše si řádně procvičíte a osvojíte na příkladech. Po absolvování kurzu byste tak měli samostatně tvořit vlastní programy v jazyce Python.

Průběh kurzu:
1) O čem je daná kapitola (nejnutnější teoretické minimum)
2) Jak se nový poznatek zapíše v Pythonu
3) Ukázka a vysvětlení příkladu (v návaznosti na předchozí dva body, příklad si vyzkoušíte)
4) Příklady k procvičení (podstatná část, jsem zastáncem praktického procvičování od jednodušších příkladů po složitější)
5) Vytvoříme kompletní program zahrnující většinu kapitol z kurzu (projdete celým procesem od stanovení problému, tvorby programu až po hotové řešení)

Osnova:
1) Základní pojmy programování
2) Instalace Pythonu a vývojového prostředí (IDE)
3) Jednoduché programy (sekvence)
4) Podmínky
5) Cykly
6) Seznamy
7) Práce s textem (Znaky, Řetězce)
8) Soubory
9) Funkce

Co s sebou:
1) Notebook s možností Wi-Fi připojení a právem instalovat software
2) Chuť přemýšlet, nacházet řešení a vymýšlet postupy (algoritmizovat)

O lektorovi:
Desátým rokem učím na průmyslové škole programování a současně je to můj volnočasový koníček. Jako učitel jsem tedy zvyklý pracovat se skupinou cca 15 lidí, kterým jsem však schopen se věnovat i individuálně.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Rádi bychom používali cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a vám připomněli kurzy, které vás zaujaly. Je to v pohodě?