Vyrob si vlastní razítko

2pxmg09jzvt-klara-final-3.jpg

Klára Dvořáková

Jsem Klára a baví mě tvořit. I proto jsem se dostala oklikou z kanceláře do ekologického květinářství, kde vážu kytice, vytvářím dekorace a pěstuji květiny. Kromě toho dělám spoustu dalších věcí. Před pár lety jsem Více o lektorovi »

1z799pz15uv-img-20181114-134839.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Nabízím prostor, kdy se můžete zastavit, popustit uzdu fantazii a vyrobit si něco krásného. Technika není složitá, kurz je vhodný i pro lidi bez výtvarných zkušeností.

Na začátku kurzu bude prostor nakreslit si motiv, který chcete na razítku mít. Záleží to jen na vás (a vašem dobrém vychování). Připravím pro inspiraci různé obrázky a ilustrace, takže pokud nechcete, není třeba si nic dopředu chystat. 

Dáme si čaj, pustíme si příjemnou hudbu a dáme se do toho. Až budete se svým motivem spokojení, překreslíte ho na gumu (používám obyčejnou gumu na gumování, mám s ní dobrou zkušenost, vydrží několik let). Do té ho potom vyryjete rydlem na linoryt. Nemusíte se bát řezných ran, které všichni známe z linorytu při hodině výtvarné výchovy na základce. Guma je měkčí, než lino a lépe se s ní pracuje.

Na závěr hotové razítko nalepíme na dřevěnou podložku, kterou jsem si nechala vyrobit u truhlářů a je to hotovo.

S razítkem můžete vyrobit balící papír, ozdobit si tašku nebo tričko - existují i razítkové barvy na textil, udělat si vlastní pohledy a spoustu dalších věcí.

Můžete si vyrobit razítko k nějaké příležitosti, třeba svatební, nebo ex libris - razítko na lístečky, které si dáte do knih a když je půjčíte kamarádům, tak vědí komu je vrátit. Pokud něco vyrábíte a prodáváte můžete si vyrobit razítko s logem nebo poděkováním vaším zákazníkům.

Provedu vás celým procesem, řeknu vám tipy a triky, na které jsem přišla. Dostanete šanci si užít výrobu, odpočinout si a mít radost z toho, že jste vytvořili něco krásného. Výsledek vaší práce bude hned vidět :)

 

V ceně je čaj a štrúdl.

Těším se na společně strávený čas!

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.