Výchova dětí v čase karantény aneb Jak zblbnout co nejméně

9buwwqokucon74t-ales-ukulele.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Rodičovství v době karantény je ve většině věcí stejné jako rodičovství mimo tuto dobu. Přesto má ale svá specifika a mnohé problémy se v této době zviditelňují (podobně jako je to např. u vztahů - ty dobré projdou zatěžkávací zkouškou, ale spíše je to posilní. Ty horší... víme).

V kurzu probereme několik témat uvedených níže a navíc každý účastník také dostane prostor přijít se svým tématem (před kurzem obdržíte email s instrukcemi, jak se přihlásit k aplikaci ZOOM a také budete mít možnost přijít s vlastním tématem). 

Časový harmonogram:

  • blok 1: 16:00-16:40
  • blok 2: 16:50-17:30
  • blok 3: 17:40-18:20

Témata workshopu:

  • Co pořád dělat doma, ať se nezblázní děti, ale ani my (tipy, triky, sdílení, co funguje a nefunguje).
  • Domácí vzdělávání (tipy, triky, sdílení, co funguje a nefunguje).
  • Nastavení online světa pro děti (a vlastně i pro nás rodiče) aneb Všeho dost škodí - kdy už to škodí, co dovolit, nastavení hranic.
  • Sladění práce, výuky dětí, partnerství a všeho ostatního aneb Work-life balance v čase karantény (tipy, triky, sdílení, co funguje a nefunguje).
  • Výchovné nástroje: láska tvrdá a jemná; hranice; pochvaly, tresty, přirozené a logické důsledky; strategie řešení výchovných obtíží.

+ BONUS: Kdo neumí hrát na ukulele, tak zjistí, jak jednoduchý nástroj to je aneb Nauč se hrát na ukulele. Je to levné, lehké, zábavné a rychlé .-) Dostanete přehled akordů a naučíme se jednu písničku (pár minut bonus na závěr).

+ VAŠE TÉMATA

Jedno video o výchově, které jsem před lety dělal o různých alternativách ve výchově a jak ze všech těch alternativ leckdy jako rodiče blbneme a ztrácíme "zdravý rozum a cit":

Více videí od A. Neusara naleznete ZDE.

 

Blog. příspěvek o výchově a že to není zas tak složité ZDE

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.