Vloger, Youtuber, videomaker

9581350-ja-lukas.jpg

Lukáš Ballý

Ahoj, jmenuju se Lukáš a živím se na volné noze vším na co se dá koukat a poslouchat.  Jedná se o videa, reklamní spoty, reportáže ale také hlavně v poslední Více o lektorovi »

20121225-123532-filmar.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Kurz již navštívilo 11 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Jak si poradit s levným vybavením a točit i střihat video blog, spoty, tutoriály nebo motivační videa. Jak video dramaturgicky vystavět, aby bavilo, udrželo pozornost diváků, a jak si technicky pomoci s předměty běžné denní potřeby kolem nás. 

Kurz se soustředí na video blogy (vlogy) - jak na ně, proč jsou někteří vlogeři úspěšní, čeho se vyvarovat, jaké vybavení je nutné, které nikoliv apod. 

Účastník se naučí:

čím točit, jak plánovat a provádět záběry, jak držet kameru/foťák/mobil/gopro, aby záběry byly použitelné, stylizaci videa, jak a kde přesně video střihat, ozvučit, sound design, titulkovat, náhled do animací a filmových triků, a spoustu dalších vychytávek, postojů a způsobů uvažování, ... 

Tento obor je opravdu velice rozsáhlý a kurz je jen průlet, abyste získali představu co tvorba obnáší, do čeho se pustit, co zvládnete hned, a na co se budete muset ještě chvilku připravovat. 

Kurz by vám měl usnadnit cestu do tohoto rozmanitého oboru a poradit vám, kudy se v začátcích vydat a kde hledat, abyste byli schopni dále se royvíjet samostudiem. 

Každá část z toho, co budeme dělat, je samostatný obor, který se dá roky studovat do hloubky, a bude na vás, co z toho koho z vás zaujme více a zaměří se více na danou problematiku.

Budu vám předávat svoje zkušenosti a znalosti z mého úhlu pohledu, jinak samozřejmě co tvůrce, to jiné postupy i vkus. Věřím tedy, že se dozvím i nějaké zajímavé triky od vás :)

Mým cílem je naučit vás vytvářet si vlastní postupy a dokázat si poradit v různých situacích s různým vybavením nebo i bez něj. Staré dobré pravidlo: který foťák je na světě nejlepší? - ten který máte u sebe!

K dispozici budeme mít Sony A6400, GoPro a mobil. Na střih pak Macbook se střihovým programem Adobe Premiere Pro, na animace a filmové efekty program Adobe After Effects.

Zkušenosti sbírám na volné noze, ale i v ČT, Prima, Seznam TV, Seznam Zprávy. Provádím školení firmám i jednotlivcům, 3 roky praxe jako učitel na ZŠ.

Ukázky práce:

https://youtu.be/xuz8aID2E_Q

https://youtu.be/6p_7WuN_BCQ

https://youtu.be/44CBzk1xHTI

 

 

Těším se na viděnou. 

Lukáš

Doprovodné fotky

  • 6s2fa3nddebk67s-ja-v-praci.jpg
  • 7m7alvt6vil4ioi-ja-kamera-na-place-automat.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.