Umění tvorby webových stránek pro začátečníky

1777240-avatar-jarekmikes.jpg

Jarek Mikes

Jsem profesionální rozjížděč nápadů :-). Více než 15 let se věnuji Internetu a digitálním technologiím. Jako freelancer pracuji již od roku 2002 a svůj první Více o lektorovi »

4fkaeyp2m81-code.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Chceš umět vytvářet moderní weby? Chceš proniknout do tajů vývoje front-endu? Uvažuješ o změně povolání a chceš si vyzkoušet, jaké to je být programátor? Pokud máš alespoň jednu odpověď "ano", jsi ideálním kandidátem :-)

Program kurzu:

1/ Jak vnímají front-end webu vyhledávače a sociální sítě
2/ Seznámení se s architekturou HTML
3/ Co je to CSS?
4/ Co je to JavaScript a jak s ním pracovat?
5/ Práce se soubory na serveru
6/ Praktický workshop

1/ Jak vnímají front-end webu vyhledávače a sociální sítě
Vytvářet webové stránky není jen o grafice a funkčnosti. Velkou část práce front-end vývojáře zahrnuje i práce s výstupy přímo určené pro digitální marketing. V této části se dozvíš, jakou roli při vývoji webových stránek hrají vyhledávače a sociální sítě. Dozvíš se, proč je responzivní verze důležitá pro správný výkon webu.

2/ Seznámení se s architekturou HTML
Nemusíš mít žádné základy HTML i když řada studentů si něco matně pamatuje ze školy. V této části ti vysvětlíme správnou strukturu HTML dokumentu. Projdeme si, jak má čistý a rychlý kód vypadat.

3/ Co je to CSS?
Webové stránky dnes bez CSS (kaskádových stylů) nemohou prakticky existovat. CSS určuje, jak budou webové stránky vypadat a jak se budou také chovat. Je to nejmocnější zbraň front-end vývojáře. V této části se dozvíš základy formátování prvků, co to jsou selektory a seznámíš se tzv. CSS frameworky. Užijeme si trošku zábavy a pohrajeme si i s animacemi.

4/ Co je to JavaScript a jak s ním pracovat?
I při vývoji front-endu je nutné znát základy programování. Ale neboj, v této části nebudeme programovat. Seznámíš se programovacím jazykem Javascript, který nalezneš prakticky na každé webové stránce. Vysvětlíme ti, jak s ním pracovat a jak při úpravách webových stránek JavaScriptový kód "nerozbít".

5/ Práce se soubory na serveru
Všechny webové stránky jsou umístěny na tzv. webových serverech. Dozvíš se, jak tyto servery pracují, jak se k nim připojit a jak upravovat zdrojový kód webových stránek. Mimo to ti ukážeme, že existují i tzv. cloudové systémy, kde se webové stránky upravují "on-line". Nebudeš věřit, jak jednoduché to je.

6/ Praktický workshop
Všechny získané vědomosti si vyzkoušíme na vytvoření vlastní webové stránky, která může posloužit jako tvoje osobní vizitka. S webovou stránkou si vyhrajeme, tak si nezapomeň připravit nějakou hezkou selfí :-)


Jak a kde to bude probíhat?

Nejdříve se přivítáme v prostorech Digitální rodiny, které se nacházejí v areálu Jana Babáka 11. Poté si vyslechneme něco málo z teorie. Po krátké přestávce se vrhneme na praktický workshop. Vytvoříš si vlastní jednoduchý a responzivní web, který můžeš využít třeba jako svoji digitální vizitku. V průběhu se budeš moci zeptat na cokoliv, co budeš chtít :-).

Co si vzít sebou:

Notebook + nabíječka. Od nás dostaneš blok na poznámky a případně další studijní materiály. Hlavně nezapomeň dobrou náladu a chuť učit se něco nového.


Lektoři

Kurzem tě provedou dva lektoři. První lektor bude Miloš Matějíčka, který vystudoval informatiku na VUT Brno. Nyní dělá vedoucího vývoje v ICT firmě. Specializuje se právě na vývoj webových stránek a mobilních aplikací. Druhý lektor bude Google Certified Trainer Jarek Mikeš, který vás provede úvodem do front-endu a proč je klíčový z pozice digitálního marketingu.

 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.