Procházka pro začínající fotografy

20140804-140609-img-0783xx-resize.jpg

Jiří Čermák

Zapálený poloprofesionální fotograf a fanda moderních technologií. Fotka je můj dlouholetý koníček, který se přetavil do profesního rozměru. Přesto si u mě Více o lektorovi »

5140500-new-york-city-2015-40.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Kurz již navštívilo 19 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Pojďte si chvilku povídat o fotce, načerpat inspiraci na zajímavé fotky, a vše nakonec uvést do praxe. Chcete z dovolené vozit zajímavé a koukavé fotky, které budou zajímavé i pro lidi, kteří tam nebyli a na které se rádi podíváte znovu? Pak je pro Vás kurz to pravé. Ve dvou hodinách si povíme a vyzkoušíme praktické základy fotografie a prodiskujeme Vaše zkušenosti a problémy s focením. Rád zodpovím Vaše dotazy. Kurz je zaměřený na praktické rady.

Co Vám kurz přinese?

Na kurzu Vám ukážu, jak přestat fotky pouze „cvakat“. Ukážu Vám, že je dobré se nad fotkou zamyslet, než ji pořídíte. Odnesete si rady, jak správně svůj fotoaparát nastavit pro různé druhy fotek, řekneme si jak pracovat se základním trojúhelníkem expozice: CLONA – ČAS – ISO. Dozvíte se také základy správné kompozice a vysvětlíme si pojem hloubka ostrosti a kreativní práci s ní.

Pro koho je kurz určen?

Kurz je určen pro každého, kdo se chce dozvědět základy kvalitní fotografie. Kurz je vhodný pro lidi, kteří rádi fotí a sbírají inspiraci. Také pro začínající fotografy a lidi, kteří mají fotku jako koníček. Po kurzu z Vás nebude profesionální fotograf, ale budete schopni pořídit hezké a netradiční fotky, které nemá každý ve vašem okolí.

Jaký bude průběh?

Sejdeme se v kavárně Friends Coffee House kousek od Václavského náměstí. Zde se seznámíme a u šálku kávy nebo čaje bychom si v necelé hodině vysvětlili základy a ukázali si spoustu praktických příkladů. Budu sebou mít i dvě zajímavé knížky s fotografickou tématikou na prolistování a sbírání inspirace. V druhé půlce bychom vyrazili směrem k Václavskému náměstí, kde bychom vše uvedli do praxe a názorně si vše ukázali.

Co sebou vzít?

Vhodné je si sebou vzít vlastní fotoaparát, abychom si mohli nastavení ukázat přímo na Vašem přístroji a mohli jste i přímo vše zkoušet. Vhodný je prakticky jakýkoli digitální fotoaparát. Pokud bude mít plně manuální nastavení, jenom dobře. Pro pečlivější se může hodit tužka a papír na poznámky. Teoretická část bude bohatá na informace.

Pokud fotoaparát nemáte, nevadí. Budu sebou mít základní zrcadlovku Nikon s dvěma objektivy a vše si budeme moci vyzkoušet na ní.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.