Práce a dobrovolnictví v zahraničí

1734080-profilovka.jpg

Jan Havranek

Cestovatel, kávomilec, ochutnávač, rodič a teď i trochu lektor. Procestoval jsem část světa na palubě krásné Celebrity Equinox, drhnul jsem kajčí peří na Více o lektorovi »

1921790-1729990-titulka-prezentace.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Kurz již navštívilo 25 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Přemýšleli jste někdy o životě v zahraničí? Vyrazit aspoň na pár měsíců nasát atmosféru cizích měst, poznat nové lidi a místa, načerpat zkušenosti a třeba si u toho i něco vydělat? Nemusíte být digitální nomád ani mít do začátku statisíce na bankovním účtu, aby se něco takového stalo skutečností. Možností jak jednoduše začít jsou stovky. Programy, které vám umožní plný přístup na pracovní trh, agentury zprostředkovávající sezónní práce a nebo portály propojující dobrovolníky a hostitele.

Pro přehlednost jsem celý kurz rozdělil do pěti částí:

 • Working Holiday a Work&Travel programy
  • Mix cestování, sezónních prací a života daleko od domova, o tom je Working Holiday v Kanadě, Novém Zélandu nebo v Americe. Opravdu zkušenost, kterou by si měl vyzkoušet každý. Jak se ale úspěšně přihlásit a dostat víza? Co zařídit před odletem a po příletu? Otázky na které vám dokažu odpovědět. 
 • Dobrovolnictví
  • Jak a proč se stát dobrovolníkem s minimálními náklady a maximální spokojeností na obou stranách. Dobrovolnictví si nemusíte spojit jen s prací někde v Indii nebo Kambodži. Vyrazit můžete i na víkendové akce, hned za hranice. Co se třeba stát ošetřovatel ovcí, učitelem v sirotčinci, zahradníkem na francouzském zámku nebo pomocníkem na festivalu?
 • Práce na lodích a jachtách
  • Na luxusní jachtě přes Atlantik? Zima v Karibiku na palubě zaoceánského parníku? Každé ráno v jiném přístavu na druhém konci světa? A k tomu si vydělat hromadu dolarů? I to se dá snadno zažít. Můžete si vybrat z celé plejády lodních společností a pracovních pozic, přesně podle vašich zkušeností. Budete překvapeni jak snadné to může být.
 • Sezónní práce
  • Od farmaření, sběru vína nebo jablek přes práci v barech, kempech a třeba skladech. Jakou zvolit taktiku přihledání, jak oslnit při pohovoru a nebo jak se nespálit při jednání s prostředníkem. Prostě na jednom místě všechno co potřebujete vědět o hledání sezónní práce.
 • Teaching English
  • Dokážete správně přeložit "Kdybych to byl býval věděl, tak bych tam býval nejezdil?" Jestli ano, tak máte velkou šanci najít si práci jako učitel angličtiny. Pokud navíc máte i nějaké univerzitní vzdělání, všechno bude hned jednodušší. Hlad po učitelích cizích jazyků je v některých zemích obrovský a šance i pro nezkušené jsou velké. Představíme si všemožné certifikace, důvěryhodné agentury a stručně i země, kde je možné takovou práci bez problému najít.

Komu je kurz určen?

Všem, kteří přemýšlí co dělat o prázdninách, po maturitě, státnicích nebo o svém volnu. A je jedno jestli chtějí vyrazit na týden nebo rok. A pokud chcete vyrazit už příští jaro, neváhejte. 


A bude i něco po kurzu?

Po skončení vám poskytnu materiály s odkazy a užitečnými informacemi, které na kurzu zazní a stejně tak i prezentaci. A dál už je to čistě na vás, možností je spousta a čekají jen na vás :)

 

 

Doprovodné fotky

 • 7279250-doborovolnictvi.png
 • 3861900-pickingjobs.png
 • 5649630-teachingenglish.png
 • 7101600-workandtravel.png

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.