PHP framework Symfony2 od A do Z

20150618-212444-388773-2528651288525-635976146-n.jpg

František Kohout

Jsem PHP Symfony2 Developer / Vizionář / Lektor. Nyní vedu softwarový projekt pro MMR CZ Odboru regionální politky a řadu dalších projektů, které mě baví. Zároveň jsem jednatelem firmy Galosoft, která stabilně stojí na Více o lektorovi »

20150618-102635-zaznam-cele-obrazovky-18.6.2015-102529.bmp.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Stručně o kurzu

Praktický a velmi užitečný kurz, jak proniknout do základů programování v MVC PHP frameworku Symfony2 a oprostit se od programování v čistém PHP. Tento PHP framework pomalu ale velmi jistě zaujímá přední postavení ve světové oblíbenosti, před ním je Laravel, ten však vychází právě ze Symfony a pevně stojí na jeho základech.

Proč bych se měl kurzu zúčastnit?

Přes 7 let jsem psal čisté PHP. Sem tam nějaká knihovna na generování PDFek, sem tam něco dalšího (někým vymyšleného). Při zpětném ohlednutí, jsem prakticky neustále dokola, 7 let v kuse, v každé zakázce, v každém projektu, vymýšlel již vymyšlené, například právě ono kolo :) Na řeči kolegů, kteří v roce 2010 už rok nebo dva psali PHPko objektově jsem moc nedával, přišlo mi to zbytečné a držel jsem se názoru programátorů píšící čisté PHPko: “Objekty byly přece do PHP zahrnuty kvůli hloupým objekťákům z Javy nebo C#". Nakonec jsem do objektů a PHP frameworků pronikl a už jsem se od nich neodloučil. Začal jsem se Symfony2, ačkoli mi kolegové říkali, že to není nejjednoduší framework a už u něj zůstal. Abych si byl jist v kramflecích, prošel jsem si i programování v Laravel, NETTE, Zend i CakePHP ale neustále mi byla Symfony2 sympatičtější. Po tomto kurzu Vám mohu garantovat, že Vám myšlenka přehodit kompletně vývoj na PHP framework Symfony2 nebude připadat až tak nereálná!

Program kurzu 

 • Nejdříve si projdeme praktické základy Symfony2, nainstalujeme framework, zkusíme si nastavit jeho základní parametry a vytvoříme tzv. bundles. 
 • Dále představím MVC architekturu tohoto frameworku, projdeme si jednotlivé složky, soubory, generováné struktury kódu a vše detailně vysvětlím. 
 • Projdeme si kompletně řízení Symfony2 frameworku pomocí příkazové řádky a ukážeme si příkazy, které nám vygenerují jednotlivé části projektu zcela automaticky a prakticky bez práce. 
 • Následuje první HELLO WORLD. 
 • V poslední dvouhodince si zkusíme vytvořit nějaké testovací objekty, osaháme si teoreticky i prakticky práci s databází a vytvoříme k testovacím objektům také formuláře.

Požadavky na účastníka kurzu

Účastníci kurzu mohou spadat do dvou skupin.

 • Chci programovat
  Minimální požadavky na kurz, pokud budou chtít zájemci programovat, pracovat na svých strojích a ne jen pozorovat a dělat si poznámky, je určitě dobré mít nainstalované a plně funkční prostředí pro vývoj PHP a MySQL. Dále v případě Windows funkční globální proměnnou PHP.
 • Chci jen poslouchat a dělat si poznámky
  Věřím, že někomu se programuje lépe v klidu své pracovny nebo pracoviště, proto pokud se necítíte na praktické osahání tohoto PHP frameworku a chcete si spíše dělat poznámky a vznášet dotazy, máte dveře otevřené!

Pozor, lektor je i nadšeným baristou a gurmánem :)

Jak můžete již z nadpisu vyčíst, na kurzu zajistím občerstvení ( chlebíčky, malý švédský stůl, makronky, sladkosti ke kávě ) a kávu.

Kávu čerstvě praženou 100% arabicu, připravovanou na místě několika alternativními metodami frenchpress, aeropress, drip, moka konvička či džezva. Možnost vyzkoušet si i přípravu těchto kávových metod na vlastní kůži.

Doprovodné fotky

 • 20150618-102048-symfony2.jpg
 • 20150618-102048-symfony3.png
 • 20150618-102049-symfony4.jpg
 • 20150618-102635-symfony5.jpg
 • 20150618-111704-logo copy.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?