Ovládněte svůj fotoaparát aneb fotokurz pro začátečníky

1769240-ruben.jpg

Ruben Lang

Člověk, muž, běloch Více o lektorovi »

5cslecayzz6-ovladani-fotoaparatu.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Tak a je to tady, konečně máte pořádnej foťák (nebo ho máte vyhlídlej a chcete si ještě naposledy ujistit, že je to ten pravej). Možná jste si ho koupili, možná jste ho dostali k narozeninám, nebo vám ho přinesl Ježíšek. V každém případě ho máte doma a zjišťujete, že samy od sebe z něj skvělý fotky nepadaj. Ba co hůř, skoro máte dojem, že mobil fotil tak nějak líp. Jakoby měl foťák vlastní hlavu a navíc je na něm zbytečně moc čudlíků.

 

Ale vy chcete přece jen hezký fotky!!

Řeknu vám tajemství. Hezký fotky vám z foťáku nebudou padat samy od sebe. Chce to alespoň něco málo vědět a pak také trochu cviku.

Proto bude kurz rozdělen na dvě části, v první si řekneme co o focení ještě nevíte, v té druhé si to hned procvičíme.

 

Jak bude kurz probíhat?

Teoretická část - bude probíhat formou otázek a odpovědí. Každý z vás už o focení neco ví (a kdo neví se dozví), mnozí se obrátili se svými otázkami na síť sítí a dostali různé odpovědi, z nihž obvykle žádná není správná. Ti odvážnější zkoukli nějaká ty youtube videa nebo už i na nějakém kurzu byli. Ale otázky právě jsou. No a proto tato část kurzu právě tímto způsobem.  Heslo dne: Žádná otázka není hloupá ani špatná.

Praktická část - pokud to počasí jen trochu dovolí, pak po úvodní části vyrazíme ven si v praxi protrénovat, co jsme právě probrali. Protože jen tím se člověk opravdu něco naučí.

 

                                    Pravděpodobná témata na kurzu?

Fotoaparát:

Jak funguje čip a jaké jsou jeho důležité vlastnosti (např. vztah pixelů ke kvalitě fotek), co je ISO, ostřící body a jak se vyznat v různých nastaveních fotoaparátu.

 

Objektivy:

Řekneme si něco o tom, co znamenají čísla a označení na objektivech, zda se rozhodnout pro objektivy pevné či zoom. Co pro vaše focení znamená světelnost objektivu, jak to ovlivňuje kvalitu a vzhled fotografie. Chcete manuál? Automat? A je dražší objektiv lepší?

 

Příslušenství:

Stativy, stativové hlavy, panoramatické hlavy, blesky, dálkové spouště atd. Co a kdy potřebujete? Na chvíli se ještě  zastavíme u programů na úpravu fotografií.

 

To vše nejen proto, abyste dobře porozumněli významu, ale abyste ty vlastnosti dokázali použít pro dobro fotky.

A samozřejmě rozsekneme věčnou otázku, zdali Canon, nebo Nikon!

 

Kdo vám bude lektorem? Ten co se focením baví už 15 let z toho poslední 4 roky profesionálně. Na některé z mých fotografií s tématem Island se můžete podívat zde.

Tak se těším naschledanou!

 

Doprovodné fotky

  • 9rjj66ckpo1-isoclonacas.jpg
  • 2vde9tyqbpm-jaky-fotoaparat-koupit.jpg
  • 2jzjraav3dn-pravidlo-tretin.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.