Nebojte se šicího stroje - praktický webinář

7ive0en9ycs7dzg-hanka2022a.jpeg

Hana Nováková

K látkám a šicímu stroji jsem se poprvé dostala asi ve třinácti letech. Chtěla jsem se naučit víc a vystudovala Střední průmyslovou školu oděvní, ale moje Více o lektorovi »

7ive0en9ycs7dzg-hanka2022a.jpeg

Hana Nováková

K látkám a šicímu stroji jsem se poprvé dostala asi ve třinácti letech. Chtěla jsem se naučit víc a vystudovala Střední průmyslovou školu oděvní, ale moje Více o lektorovi »

5zt7i5f32tb0cmr-pytlik-kocky.jpg

Kurz je individuální

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Pro koho?

Pro začátečníky, kteří se šicím strojem nikdy nepracovali nebo pro ty, kteří už to zkoušeli, ale pořád to nebylo ono. Pro všechny, kteří chtějí nabýt jistotu v ovládání šicího stroje.  Nebo pro ty, kteří se chtějí učit z domova 🙂

Jaký bude?

 1. Na úvod se seznámíme spolu i s našimi stroji a s prostředím webináře 
 2. Trocha teorie – s přehlednou infografikou si povíme o různých typech strojů, prohlédneme si ty nejběžnější. Prozkoumáme, k čemu slouží všechna kolečka a čudlíky. Jak se připravuje stroj k šití? Jak to má vypadat správně? Co dělat, když to nešije? Tipy a triky, aby stroj hezky poslouchal a šití vypadalo perfektně. Jaké další pomůcky jsou fajn? Prakticky si ukážeme.
 3. Hodně praxe – připravíme stroj k šití – navlékneme nitě, nastavíme, vyzkoušíme, seřídíme. Ukážu vám na svém stroji a poradím, jak je to na vašem. Vše si hned vyzkoušíte. Pokud něco nejde, navedu vás, jak si s tím poradit. Vyzkoušíte šití nanečisto.
  Ušijete si první výrobek – pytlík. Všechny kroky vám detailně ukážu krok po kroku, budeme šít spolu online. Navíc dostane před kurzem podrobný fotonávod, abyste si mohli pytlík v klidu ušít i později. Prostor pro individuální rady, diskusi.
 4. Hurá, máme první výrobek!

Co potřebujete:

 • Počítač s internetem a webkamerou 🙂
 • Šicí stroj, žehličku, žehlicí prkno nebo podložku
 • Látku – nejlépe bavlněné plátno – obyčejné na zkoušení asi 20×30 cm, hezké na pytlík – asi  20×50 cm, šňůrku nebo stuhu – asi 1m, nitě v barvě látky.
 • Šicí potřeby – nůžky, špendlíky, krejčovský metr nebo obyčejné pravítko, spínací špendlík, páráček nebo nůžky s ostrou špičkou.

Doba trvání: 3 hodiny + vzdálená podpora  – 30 minut individuální konzultace pro vaše šití, můžete využít po dobu 1 týdne od kurzu.

Doprovodné fotky

 • 55rcoiyj7zl5kfh-webinar.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.