Meditační setkání

86l1ps2x54m-profilovka-mala-google.jpg

Alžběta Protivanská

Jsem psychoterapeutka a lektorka. Pomáhám lidem pochopit svou mysl a konečně se v životě přestat bát. Jsem tu pro ty, co už mají dost bojování s vlastním mozkem Více o lektorovi »

58f1slotbrl2ols-kopie-navrhu-meditacni-setkani-artual.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Kurz již navštívilo 375 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

         Po dobu nouzového stavu probíhají Meditační setkání ONLINE!     

                            Sedm závojů mysli. Sedm vzorců v myšlení a prožívání.                                                                                     Sedm překážek ke spokojenému životu.

Během sedmi setkání zjistíš, jaké hry hraje Tvůj mozek sám na sebe. Klame sám sebe stejně, jako by měl před očima závoj. Takový závoj bývá vyrobený ze strachu, špatné minulé zkušenosti, navyklých myšlenek nebo zásadního omylu v posuzování světa.

Závoj mysli se spolehlivě postará o to, abychom opakovaně reagovali podobným způsobem. Jenže jsou to často způsoby, které nám dlouhodobě neslouží ke spokojenému životu. Prohlédnout závoj znamená osvobodit se od automatických reakcí.


Cyklus meditačních setkání Sedm závojů mysli Ti pomůže přestat na svět jen reagovat a začít na něj vědomě odpovídat. Lépe pochopíš, jak funguje systém jménem “lidská bytost” a tím i jak s ním lépe zacházet.


                 Čím víc prokoukneš Závoje, tím se budeš cítit svobodněji.

Budeme se jimi zabývat z psychologického, terapeutického i psychospirituálního směru. Na každém setkání zažiješ jednu nebo dvě meditace přesně cílené na daný Závoj. Po setkání dostaneš nahrávku každé meditace.

Na meditační setkání si vezmi pohodlné oblečení, ve kterém bude příjemné sedět i na zemi. Pokud máš, vezmi si svůj vlastní meditační polštářek. Pokud chceš projít celým cyklem, určitě si založ meditační deník - zápisník, který budeš mít rád/a a bude určený na poznámky ze zážitků z meditací.

 

Termíny a témata setkání: 

 • 8. 10. 2020
   
  • 1. setkání - Kdo jsem? - Na prvním setkání nahlédneme, jak právě odpověď na otázku “Kdo jsem?” je tím prvním, přes co se díváme na svět. V meditaci rozpoznáme, jak takový pohled změnit a vydáme se i do Prostoru mezi myšlenkami.

 

 • 22. 10. 2020
   
  • 2. setkání - Ne-vědomost - Většina z nás stráví život v pocitu, že jsme tím, kdo myslí své myšlenky. Ve skutečnosti jsme tím, kdo je jen pozoruje a může se rozhodnout, zda jim věnuje pozornost.

 

 • 5. 11. 2020
  • 3. setkání - Strach - Strach, úzkost, nejistota a pochybnost jsou těmi největšími překážkami zcela svobodného života. Ovlivňují to, jak se cítíme v těle a tím celé naše fungování. V meditaci se naučíme, jak strach jen pozorovat a nechat jej odejít. 

 

 • 19. 11. 2020
  • 4. setkání - Myšlenky - Neustálé a přehnané myšlení má za následek, že ztrácíme kontakt s reálným světem. Dokud jsou tu myšlenky, nemůžeme najít sami sebe. Naučíme se tři cesty, jak se nejsnadněji dostat do meditativního stavu. 

 

 • 3. 12. 2020
  • 5. setkání - Přání - Přání, aby tu něco zůstalo, vede k obavě, že to tu nebude. Přání, aby něco skončilo, vede ke stálému prožitku nespokojenosti. V meditaci se osvobodíme od připoutanosti ke svým přáním, aby se konečně mohla začít plnit. 

 

 • 17. 12. 2020
  • 6. setkání - Vnitřní konfilkty - Dokud svádíme boj s vlastním mozkem, nikdy nemůžeme vyhrát. Přijmout jeho fungování a stejně jako voda plynout s proudem, je jedinou cestou ke svobodě. 

 

 • 14. 1. 2020
  • 7. setkání - Emoce - Nejsme svými emocemi, pouze je prožíváme. Nejsou ani pozitivní, ani negativní. Jen dávají vědět, zda jsme právě v souladu se sebou nebo ne. V meditaci se naučíme, jak je vyslechnut, aby se staly našimi pomocníky. 

 

V centru Plující oblaka jsou k zapůjčení polštářky na sezení, ale doporučuji si přinést vlastní. V místní kuchyňce si budeme moci uvařit čaj. Cyklus je otevřený a není nutné přijít na všechna setkání. Jednotlivá setkání na sebe volně navazují a společně tvoří smysluplný celek.

Doprovodné fotky

 • 4n38fl5jckl-5-1-of-1-18.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.