Kurz kaligrafie: unciální písmo

7a6hpn61pt43vsc-obrazek-whatsapp-2023-12-14-v-14-57-42-ba923fce.jpeg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Pojďte zahodit na chvíli telefony a nechte se inspirovat středověkem! Zvu Vás na kurz unciály, která je písmem raného středověku. Skvěle se hodí pro ty, kteří chtějí s kaligrafií teprve začít.

Unciála je písmo baculaté, dobře čitelné a přesto velmi originální. Ve své podstatě je celkem jednoduché, a základy, které se naučíte, můžete použít také pro jiné druhy písma.

Nemusíte být nadšeným historikem, abyste viděli krásu unciálních písmen, ale historický kontext jim přidává magickou moc: představte si mnichy v klášterech, kteří nikam nespěchají a celý den přepisují svaté knihy. Píšou duběnkovým inkoustem a husí péro jim klouže po pergamenu. Je to opravdu terapie pro duši, která se potřebuje na chvíli odpoutat od dnešní uspěchané doby.

Nemusíte být ani umělecky nadaní, ani hezky psát, abyste si kurz užili. Dostanete přesný návod, jak má každé písmeno vypadat, rozebereme všechny základní tahy. Po kurzu budete mít dost materiálů, abyste si mohli sami doma cvičit a dále svoji kaligrafii zlepšovat.

Doprovodné fotky

  • 9hy3gnze9pikmph-obrazek-whatsapp-2023-12-14-v-14-57-49-ce985e5d.jpeg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.