Kurz argumentace a přesvědčivosti

20130310-111054-portret.jpg

Martin Černý

Na právnících jsem vždy obdivoval schopnost přesvědčivě argumentovat. Za chvíli snad budu také jedním z nich, argumentaci, přesvědčování a vyjednávání se naplno Více o lektorovi »

20130310-111053-debatni-kurz.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Kurz argumentace se zaměřuje na obsah Vaší řeči, jeho strukturu a techniky, jak posluchači usnadnit pochopení toho, co říkate a pomoci mu s orientací ve Vašem sdělení. Každý, kdo si osvojí tyto dovednosti bude schopný přesvědčit druhé o svém názoru, bude úspěšnější při jednání.

Na rozdíl od rétoriky, která cvičí zejména formu, se zaměřujeme na obsah, který je však podstatnější. Můžete mít skvělou formu, nicméně pokud se adrest Vašeho projevu v řeči jednoduše ztratí, nepřesvědčíte ho o ničem.

Kurz sestává z teoretické a praktické části. V prvním, teoretickém, bloku se dozvíte, jak konstruovat argument, zaměříme se na princip kauzality, ukážeme si, jak vhodně pojmenovávat argumenty pro snažší orientaci posluchače. Dále se dozvíte o struktuře řeči jako celku, pravidla time managementu řeči a o dalších, užitečných technikách. Součástí je také kurz dekonstrukce argumentu a schopnosti efektivně oponovat protivníkovi.

Praktická část kurzu potom slouží k procvičení získaných poznatků, a to zábavnou soutěží mezi účastníky kurzu.

Kurz vedou osoby nejpovolanější - lidé, kteří se věnují debatování a argumentaci dlouhá léta, v akademickém prostředí doashují nejvyšších úspěchů v této disciplíně a sami se aktivně podílejí na rozvoji metodiky celého oboru. Přijdtě se s nimi setkat, přesvědčivot těchto lidí je až neuvěřitelná.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.