Královská cesta - procházka Prahou

3rj55zot43cjomt-ctv.jpg

Martin Staufčík

Jmenuji se Martin a zde je pár vět o mně.  Dobrodružství, poznávání, radost, jsou některé mé hodnoty, a taky aby to byla zábava. Průvodcovství je pro mne hlavně prací s lidmi. V současné době navštěvuji průvodcovský kurz Více o lektorovi »

4pzeg2exn1x2f7n-praha2.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Kurz již navštívilo 12 spokojených účastníků.

Tématem kurzu je procházka královskou cestou v Praze s průvodcovským výkladem. 

Prohlídka začíná u Prašné brány a pokračuje přes Staré město na Malou stranu, místy, kudy cesta historicky vedla. Podle toho, jak se vám bude chtít, můžeme pokračovat na Pohořelec a Hradčany k Pražskému hradu.

Seznámíte se se středověkou Prahou, odnesete si zážitek z procházky po cestě, kudy v minulosti procházely slavnostní průvody nejen při korunovaci českých králů. Dozvíte se také například, kde se u nás pěstoval šafrán nebo jak je s Prahou spjatý Albert Einstein.

Prohlídka je určená pro toho, kdo se chce dozvědět něco o historii Starého města a podívat se na zajímavá místa. Je vhodná pro rodiny s dětmi, není vhodná pro rodiny s kočárky. Část po Malou stranu je lehce náročná, část z Malé strany na Pohořelec je středně náročná (do kopce :).

Pár zajímavostí prohlídky:

Králův dvůr - sídlo panovníka

Týnská fara - srdce Starého města

Pražská domovní znamení

Pověst o Bruncvíkovi

 

Doprovodné fotky

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?