Kovaný nerezový náramek s polodrahokamem

20151009-100750-unknown-8.jpeg

Martina Turečková

Po Gymnásiu v Brně na Křenové jsem si odskočila ještě na druhou maturitu na dvouletý pomaturitní obor Výtvarné zpracování kovů. Mgr. mám ze studií  Muzeologické biologie. Svoji instruktorskou zkoušku v Prázdninové škole Více o lektorovi »

20151009-100749-unknown-4.jpeg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Přizývám tě do venkovní Kovárny s polní výhní a třemi kovadlinami, kde ti budu krýt záda.

Provedu tě základy kovářského řemesla - vyzkoušíš si - a to minimálně  dvakrát - překovat nerezovou kulatinu na čtyřboký jehlan a poté kužel, z kulatiny ukoveš páskový profil, naučíš se materiál krátit sekáním a na nose kovadliny vytvaruješ výsledný eliptický tvar náramku. Budeš se dotýkat kladiva a kleští, sekáče a sekací destičky, na sobě budeš mít kovářskou zástěru a pokud jsi pravák, tak levou koženou rukavici. Mezi toto akorátně napružené "péro" vložíš polodrahokam, který ti padne do oka. Závěrečná povrchová úprava - broušení a leštění - tvoří 80% pohledové radosti, šperk musí být mazlivý,příjemný na omak, není to zbraň :) 

V jednom dvouhodinovém časovém okně vás bude maximálně šest - dva u jedné kovadliny.

Zástěru a rukavice pro tebe mám na půjčení. Z výhně lítají okuje a mohou popálit či propálit - ty si proto přines dlouhé kalhoty i rukávy staršího data, zavřené boty a doporučuji i šátek na hlavu. Dlouhé vlasy bude potřeba ukáznit gumičkou, sponou či čepicí.

Nerezový náramek s polodrahokamem může být pro tebe nebo ženu či muže tvého života.

Workshop bude probíhat na terase Lužánek, s blízkostí vnitřní toalety i automatu na pití. Ale slibuji - případného jemného deště si ani nevšimneš:)!

Těším se, Kamenka

Doprovodné fotky

  • 20151009-100747-Unknown-8.jpeg
  • 20151009-100748-DSC00506.JPG
  • 20151009-100748-DSC00555.JPG

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?