Jak správně cvičit jógu?

43jgglzbqfj-sal-young.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Kurzy a lekce jógy byly přesunuty do Yoga Karlín!

K opravdu prospěšnému cvičení jógy je potřeba ovládat techniky, na jejichž výklad není během běžných otevřených lekcí čas. Proto při každé lekci budeme kromě cvičení věnovat čas některému z témat: dech, pohled, bandhy a páteřní svalstvo či technika jednotlivých pozic.

Kurz je zaměřen na osvojení a rozvíjení správného cvičení vinyasa jógy, power jógy, apod. Vychází z Indické tradice cvičení nejstarší dynamické jógy, aštanga vinjásy, obohacené o moderní metody tzv. jádrového cvičení. Naučené techniky jsou ale obecné a s prospěchem použitelné i u statických a jemných druhů jógy, např. hatha jógy.

Výsledkem by měla být vyšší kvalita cvičení, která se projeví mentálně (větší spokojenost ze života) i fyzicky (správným držením těla a zlepšeným zdravím).

Praktická upozornění

Pro větší komfort doporučuji přinést vlastní jógamatku/karimatku a deku či šátek na přikrytí. 

Je vhodné cvičit s prázdným žaludkem, před cvičením zhruba dvě až tři hodiny nejíst a 15-30 minut nepít. Bezprostředně po cvičení je vhodné s jídlem a pitím 15-30 minut počkat. Tekutiny dostatečně doplňujte ve zbylé části dne.

Lekce je vhodná pro začátečníky až středně pokročilé; osoby veskrze zdravé a pohybově založené. Cvičení není vhodné pro jedince: s vysokým krevním tlakem, problémech se srdcem; s výraznou nadváhou; se zvýšeným nitroočním tlakem; s nemocemi vnitřních orgánů; těhotné; krátce po operacích, úrazech. Je nutné být obezřetný problémech s pohybovým aparátem. Jogínkám se během menstruace doporučuje vynechat obrácené polohy, hluboké torze a namáhavé polohy. Při jakýchkoliv pochybnostech konzultujte situaci s vaším lékařem i instruktorem.

Doprovodné fotky

  • 2ltfnho7zgt-yk-logo-rectangle3.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.