Jak se živit rukodělným koníčkem?

7791510-rukodelne-podnikani-bohdana-goliasova-ns2.png

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Pro koho je kurz:

Bude to kurz  pro všechny, kteří něco tvoří rukama (šperky, textil, keramiku, dřevěné výrobky, skleněné... a všechny další) a chtěli by se tím začít živit. Je to kurz pro lidi, kteří do toho chtějí praštit, pro ty, kdo se rozhodli, že to, co je baví nejvíc, jim má taky přinášet zpátky užitek a možnost kvalitního života. Je to akce pro lidi, kteří se chtějí tvrdě pracovat a zažívat u toho pocit naplnění a štěstí. Je to pro ty, kdo jsou odhodlaní makat na sobě a to co jim chybí, je ucelený přehled o tom jak a co dělat v začátcích rukodělného podnikání, rady a zkušenosti někoho, kdo se rukodělnou výrobou již řadu let živí.

Do kurzu se mohou přihlásit naprostí začátečníci, i ti, kteří si chtějí rukodělným tvořením zatím jen přivydělat. Podmínkou je však odhodlání a ochota na sobě pracovat. Maximální počet účastníků je 16.

Hrubý obsah kurzu:

 • Tuning produktů a služeb
  Každý máme již pravděpodobně představu o tom, jaký výtvor (v podnikatelštině „produkt“)  či službu bychom chtěli prodávat. Podíváme se společně na to, jak z našich produktů / služeb udělat takové, které zákazníci nezbytně životně potřebují.  Cílem je, aby nám zákazníci psali vzkazy typu: „Máte to hrozně drahé, ale já to prostě musím mít, takže objednávám..“ (příklad z praxe).

 • Jak podnikat a nezkrachovat - strategie, která nikdy neselže
  Jaká základní pravidla dodržovat, abychom měli jistotu, že nás nepostihne krach a vyhneme se finančně infarktovým situacím. Několik vynálezů a rad, jak začít podnikat z nuly.

 • Pár inteligentních nápadů k prezentaci zboží i sebe
  Jak učinit zákazníka na sobě závislým  Zkušenosti a nápady, praktické příklady a vizitkový trik.

 • Druhy prodeje
  Stánkový prodej a prodej na akcích – budu probírat hodně podrobně a prakticky. Jaký stánek pořídit (a jak si ho vylepšit), jak poznám akci, na které vydělám, jaký platit nájem. Jak vystavit zboží a prezentovat ho, jak mluvit se zákazníky, jak si zajistit vlastní bezpečnost a mnoho dalšího.

  Dejte zboží do komise – za jakých podmínek a kam se to vyplatí.
  Zařiďte si e-shop – naše možnosti a jak to udělat, jsem li počítačový analfabet.
  Prodávejte na Fleru – aneb zorientujte se v pralese.
  Udělejte výstavu – kdy kde a proč.
  Předvánoční finta – dobře utajovaná super strategie.

 • Naceňování zboží
  Alfa a omega podnikání. Jak určit správnou cenu svého výtvoru a ustát si ji v reálném prodeji. Veledůležité téma, které budeme důkladně probírat a procvičovat.

 • Máte produkt? Přidejte i službu.
  Jak inteligentně využít k obživě období, kdy se neprodává (po Vánocích atd.).

 • 5 ročních období rukodělného živnostníka
  Zde popíšu, jak probíhá živnostníkův rok, abyste věděli, co zhruba čekat a nebyli  ve stresu. Poradím kdy je dobré zamakat a kdy odpočívat, jak využívat hluchá období a nenechat se jimi zdeptat.

 • Informace „měkké“
  Za dobu své činnosti jsem byla mnohokrát svědkem situací, ve kterých jiní rukodělníci podnikání vzdali. Chci se s Vámi podívat na místa, na kterých se nejčastěji troskotá a pomoct Vám vybudovat vnitřní sílu budoucí možné krize překonat:

 • Vytyčujeme cíl 
  Každé podnikání musí mít nějaký konkrétní cíl (nejlépe v souladu s našimi životními hodnotami), abychom se jen tak neplácali. Budeme dělat cvičení, která nám pomohou si takový cíl definovat. To nás jednak nabije patřičným dlouhotrvajícím zápalem do práce a jednak podle cíle budeme moci vypracovat plán konkrétních kroků, které nastartují naše podnikání. Výsledkem bude, mimo jiné přesně na naše tělo šitý strategický akční plán na rok dopředu.
 • Jak se vyrovnat s pochybnostmi.
  Jak obstát, coby začátečníci sami proti celé naší vnitřní komisi, která nás zpochybňuje, shazuje a straší. Jak jednat s „traviči studní“.

 • Já a moje peníze
  Neoddělitelná kapitola, pokud máme v úmyslu vydělávat peníze. Potřebujeme nahlédnout naše vzorce v chování k penězům, chceme li, aby u nás zůstávaly.

 • Jak se vyrovnat s nepodporou blízkých?
  Jde podnikat, když moji blízcí nevěří, že to dokážu?
  Součástí kurzu budou večerní náslechy a videa podporující sny o naší tvůrčí budoucnosti. Dostanete též psané materiály (skripta), kde bude záznam toho, co budeme probírat.

Součástí kurzu bude dále obdržení advokátem psané smlouvy pro komisní prodej. Tato smlouva Vám ušetří případné problémy při prodeji Vašeho zboží v cizích obchodech. Dostanete též skripta s obsahem kurzu, abyste nemuseli celou dobu psát.

K formě výuky:

Proseděla jsem roky svého života na bezduchých a bezobsažných přednáškách. Proto se snažím připravit svůj kurz tak, aby byl maximálně praktický. Budeme tedy používat skutečné produkty – věci, které vyrábíte, postavíme stánek a budeme nacvičovat prodej, budu hodně mluvit o skutečných situacích, které se dějí při podnikání. Fakta se do Vás budu snažit „nalít“ pomocí praktických příkladů. Budeme se věnovat  emocím, protože na jejich základě se rozhodují jak zákazníci tak my a bylo by obrovskou chybou je vynechat.

Součástí kurzu bude i několik málo hlubokých noření se do sebe (chcete li - meditací). Sama je používám pouze v krajním případě, když už to vážně jinak nejde, ale bylo by nemoudré zapírat, že je to velmi cenný nástroj, jak se dostat k různým odpovědím a návodům v sobě ve zrychleném čase a nemuset čekat na prožití desítek let či nějaké životní tragédie a zlomu, než si něco důležitého uvědomím. (Slibuji, že meditace budu používat nejméně, jak to jde.).

Budeme pracovat sami, v malých skupinkách i ve velké skupině podle toho, co je pro dané téma nejlepší tak aby se co nejvíce simulovaly reálné situace. Předem mám ještě potřebu zmínit, že coby žena mám rozvinutější talent pracovat opět s ženami. Muži na moje kurzy samozřejmě můžou taky, ale předem upozorňuji, že v mých výkladech a cvičeních figurují častěji než statistiky a křivky (které ale budou taky) pojmy „pocity“ nebo „intuice“. Jde mi převážně o to, naučit Vás „mít podnikatelské střevo“, umět improvizovat a vybudovat v sobě nezdolnou podnikatelskou houževnatost, spíše než vyplnit formulář nebo spočítat procenta z úroků.

Další info ke kurzu:

Časový rozvrh:

 • pátek 18-20:30
 • sobota 9-20:30 (plus přestávky na jídla)
 • neděle 9-12:00

Kurz se bude konat v Praze na Toulcově dvoře. Přespolní zde můžou přespat na ubytovně buď ve sdíleném pokoji za 270Kč/noc nebo v samostatném pokoji za 500Kč/noc. Na oběd můžeme zajít do místní zdravé jídelny, snídaně a večeře si můžeme připravit v místní kuchyňce.

Cena celého kurzu je bez spaní a stravy. 


Přijeďte nakopnout svoje rukodělné podnikání!

Těším se na Vás!
Bohdana Goliášová

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.