Jak přežít budoucnost

5o3bo6pijfvc36o-ai-generated-8015425.jpeg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

O čem to bude?

Tato interaktivní přednáška bude členěna do tří částí:

1) Minulost

Nebudeme se bavit o nudných datech jako na hodinách dějepisu. Naopak se zaměříme na zajímavosti a důležité milníky, které se již odehrály, a které nám pomohou lépe pochopit co se kolem nás děje právě teď. A co se teprve dít bude. Také si ukážeme, že některé nástroje nejsou dílem magie ani mimozemšťanů.

2) Přítomnost

Protože teď se děje spousta věcí. Nástroje umělé inteligence. Stále sofistikovanější podvody. Útoky na soukromí a data uživatelů nebo firem. Pokročilé algoritmy utržené z řetězu. Fake news. Dezinformace. Nicméně špatná zpráva je, že je to teprve začátek…

3) Budoucnost

V žádném věku si dnes nemůžeme být jisti, že nás se „to již netýká“. Týká se nás to všech. Proč? To nám pomohou pochopit předchozí části. V závěru se zaměříme na to, co pravděpodobně přijde. Budoucnost nikdo předpovědět nedokáže a tak vznikne interaktivní prostor pro menší odhady a filozofování nad tím, co by se také stát mohlo. Nebo jsme snad jako lidstvo nahraditelní? Ukazuje se, že neumíme nic víc než stroje? Uvidíme. A opravdu přijdeme o práci?

V průběhu celého kurzu si také řekneme celou řadu praktických rad a poznatků. Na co se opravdu připravit, jak rozeznat podvody a jak být zkrátka o krok napřed. Nebo alespoň držet krok. Ale nebýt pozadu.

Proč?

Protože si myslím, že pro přežití v dnešní době a zejména v době, která teprve přijde, je nejlepší porozumět tomu, co se vlastně kolem nás odehrává. Proč právě teď a co tomu předcházelo. Díky tomu by Vás to, co nedokážeme stoprocentně odhadnout, již ale nemělo překvapit.

A vždy je lepší být připraven než zaskočen.

O čem to rozhodně nebude?

Tento kurz Vás nenaučí pracovat s nástroji umělé inteligence jako jsou jazykové modely nebo jiné kreativní nástroje. Budeme o nich diskutovat, ukazovat si jejich silné a slabé stránky, ale nebudeme se věnovat konkrétním příkazům nebo využití. Proč? Protože i ony mohou být již zítra nudnou minulostí.

Doprovodné fotky

  • 75fza2zhz4pe7id-190416-martin-svetlik-02.jpeg
  • 56v38yrt9x8c143-190416-martin-svetlik-13.jpeg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.