Island – vše co chcete vědět před cestou

1769240-ruben.jpg

Ruben Lang

Člověk, muž, běloch Více o lektorovi »

8sgech7lnh7-45bb597adz4-skogafoss-aaa7863.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Kurz již navštívilo 80 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Chystáte se na Island a nevíte, jak výlet naplánovat? Plánujete pobyt na Islandu a nechcete něco důležitého vynechat? A nebo jste o krásách islandu ještě neslyšelí? Pro všechny z vás jsem stvořil web IcelandTheBeautiful, a pro ty, kteří to mají cestou, pak hlavně a především tento kurz. Přijďte podívat a inspirovat na kurz, kde v první části promítnu ty největší krásy této nádherné země a v té druhé zodpovím vaše dotazy.

Jak bude kurz probíhat:

V úvodu vám za pomoci fotografií prozradím, jak se na Island nejlépe dostat (jak letecky, tak lodí) představím ta největší islandská lákadla a rozhodně nevynechám místa, která většinou v průvodcích nenajdete, ale rozhodně byste je neměli minout. Dozvíte se mnoho informací o věcech, na které by vás ani nenapadlo se ptát. Island je totiž stále částečně divoká příroda a to s sebou nese různé zajímavosti. A v neposlední řadě přidám i mnžství tipů, jak v této velmi drahé zemi ušetřit a o nic se neochudit. 

Po této úvodní cca. třičtvrtěhodince se vám v diskusi pokusím zodpovědět vše, co by vás o Islandu ještě mohlo zajímat.

Co si z kurzu odnesete:

Získáte komplexní obrázek o Islandu jako ostrovní zemi v severním Atlantiku. Budete vědět jak moc se liší island v sozóně a mimo sezónu, jaká jsou specifika řízení vozidla, zda pro váš výlet potřebujete auto 4×4, nebo vám stačí malá dvloukolka. A pokud budete chtít i něco o tom, jak se tam dá (např. přes sezónu) slušně vydělat. Kde ušetřit, co nevynechat a co s klidným srdcem minout. A kde jsou papuchalkové?!

Hlavní témata:

Island, země a její specifika, Sezóna a mimosezóna – kdy jet a co čekat, práce na Islandu (především ta sezónní), na co si dát pozor při řízení auta.

O mě v souvislosti s Islandem:

Po Islandu se mi stýská ještě v době, kdy jsem z něj ještě neodjel. A pokud nejsem na Islandu, moje jedinná otázka v souvislosti s Islandem je: ‘Kdy už tam budem?’ O dvou (update: už o třech) mojich cestách si můžete přečíst v mých cestopisech. Navíc právě pracuju na orientačním průvodci Islandem. Pokud na kurz nemůžete dorazit (třeba pro to, že jste tisíce kilometrů od místa konání), le chtěli byste se mnohé dozvědět, pak jsem vše důležité shrnul v článku Jak na ISLAND, aneb vše důležité před cestou.

Přáli byste si snad trochu vizuální inspirace? Pak se mrkněte na mé video věnované islandským vodopádům.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.