iPad: 100% mobilní kancelář

20121212-095317-4049080_300.jpg

Jan Březina

Certifikovaný Adobe Expert (ACE), zkušený lektor s více jak desetiletou praxí, profesionální fotograf a dlouholetý uživatelem Adobe Lightroom. Honza dlouhodobě využívá Lightroom ve své profesionální fotografické praxi a Více o lektorovi »

20140220-185628-5745567540-9a47496b27-o.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Mezi hlavní výhody Apple iPadu patří vynikající mobilita, malé rozměry, hmotnost a dlouhá výdrž na baterii. To jsou ideální předpoklady pro využití na cestách. Proto jsme pro Vás připravili speciální kurz zaměřený na to, jak  efektivně používat iPad pro práci v terénu či na cestách. Naučíme Vás, jak mít svoje dokumenty, emaily, kontakty, kalendáře a ostatní potřebná data vždy při ruce.

Co Vás čeká?

Naučíme Vás používat iPad jako svou mobilní kancelář. Vysvětlíme si, jaké jsou možnosti práce s emaily, dokumenty, kalendáři a kontakty na cestách. Ukážeme si, jak synchronizovat data mezi počítačem a iPadem a dokonce i jak ovládat počítač na dálku pomocí iPadu. Konkrétně se budeme věnovat následujícím oblastem:

  • iCloud jako nástroj pro synchronizaci dat přes internet
  • práci s dokumenty na dálku
  • přenos dat mezi iPadem a počítačem s použitím iTunes i bez nich
  • vzdálené ovládání počítače z iPadu
  • přístup do firemní sítě přes internet z iPadu
  • aplikace pro mobilní práci

Celý  workshop bude probíhat formou diskuze mezi lektorem a účastníky kurzu. Lektor bude mít iPad připojený k velké obrazovce tak, aby každý pohodlně viděl všechny prezentované postupy a aplikace. Zároveň budou moci účastníci pracovat souběžně s lektorem na svých iPadech.

Jak bude workshop probíhat?

Zapomeňte na nudné teoretické přednášky a PowerPointové prezentace. Budeme společně pracovat, diskutovat a vše si budete moci vyzkoušet v praxi. Cílem workshopu je předvádět konkrétní postupy, využití konkrétních aplikací a vychází z mnohaleté každodenní praxe lektorů.

Uprostřed výukového bloku uděláme 10 minutovou přestávku pro občerstvení. Po skončení workshopu bude 30 minutový prostor pro diskuzi a individuální konzultace.

Co budete potřebovat?

Na workshop doporučujeme přinést svůj vlastní iPad či iPad Mini, pokud chcete přímo s lektorem postupy procvičovat. Kurz nevyžaduje žádné konkrétní znalosti či zkušenosti. Stačí základní schopnost ovládat iOS.

Pokud si nejste jistí, zda máte fungující AppleID nebo jej potřebujete vytvořit, tak přijďte 15 minut před kurzem a my Vám rádi pomůžeme.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.