Internet sluhou

863fz8i5isf-studio-5570-edit-3.jpg

Zbynek Filinger

Dělám v IT oboru natolik dlouho, abych něco věděl a mohl to předat nebo pomoci, ale ne tak dlouho, abych nechápal, že ne každý žije právě IT a naopak ocení, Více o lektorovi »

20140927-113344-zotroceni-internetu.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Mít přístup k moři informací (internetu) je určitě krásná věc, ale umíš v něm efektivně plavat (hledat)? Najít na internetu požadovanou informaci za velice krátkou (čti rozumnou) dobu umí z mého pohledu nebezpečně málo lidí. V době 21. století, které je označováno jako informační, jde přitom o drastickou nevýhodu. Naštěstí je hledání na internetu dovednost jako každá jiná, tzn. dá se lehce naučit. 

Vyždímat počítač/internet tak, aby sloužil svému účelu, tj. oprostil člověka od rutinních nebo časově náročných úkolů, je další dovednost, která by podle mě neměla chybět v repertoáru moderního člověka. A opět se nejedná o raketovou vědu (ač je o tom spousta lidí mylně přesvědčena). 

Dej mi 3 hodiny svého času a já ti ho několikanásobně vrátím v průběhu tvého života. Jak? Dám ti do rukou nástroje pro 21. století, díky nímž ušetříš/získáš spoustu času. Budeš moct mimojiné:

  • rozšiřovat si své obzory, neboť dohledat na internetu správné informace pro tebe bude brnkačka
  • věnovat se vlastní zábavě, protože zautomatizované procesy udělají nudné úkony za tebe (i když budeš spát)
  • digitalizovat část svého života tak, aby byly všechny důležité informace a dokumenty na dosah konečků prstů (už žádné opakované návštěvy úřadů, protože jeden důležitý dokument zůstal ležet doma na stole)
  • klidně spát, protože tvá cenná data budou v bezpečí (tvá prsa nebo nákupní seznam neuvidí někdo, kdo nemá)

Neboj se slov automatizace, procesy, digitalizace, data aj., všechno vysvětluju ne tak, abych si namazal své ego, ale tak, aby všichni účastníci kurzu odcházeli s klidným svědomím, že probíraným tématům/mechanismům rozumí. 

Otázkou tedy zůstává, zda chceš být tím moderním člověkem, který využívá současných technologií tak, aby pracovaly za/pro něj, nebo zda radši děláš věci "postaru" (ať už to sakra znamená cokoliv)?

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.