Freehand punk potisk trička a tašky

9usc9jkyrmyrngj-95ai2e3ooa06doe-img-5014.jpeg

Eva Roverová

Hezký den, jmenuji se Eva a pořád něco tvořím, kreslím, maluju, kombinuju....tisknu, šiju, výrábím, experimentuju....a mou srdcovkou je tzv. printmaking - tiskařina (volně přeloženo:) ...řemeslný tisk na papír a látky. Více o lektorovi »

7c3306xkeaccdnm-img-4179.jpeg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Vytvoříš si super originální vlastnoruční potisk na tričko a/nebo plátěnku a zároveń se naučíš freehandovou tiskovou techniku, kterou můžeš dále rozvíjet v domácím prostředí….experimentovat s vlastními designy/motivy nebo vykouzlit jedinečný dárek pro své blízké lidi:)


Design potisku si sám/a vybereš, potrénuješ techniku freehand malby na papír a následně na přenosové lino, vytiskneš na textil a své produkty si také odneseš sebou domů:) Kromě pohodové nálady a chuti se naučit a vyzkoušet něco nového a neotřelého, nepotřebuješ sebou vůbec nic.

Na workshopu dostaneš 1 bílé kvalitní bavlněné tričko (velikost a typ si upřesníme po tvé registraci) a 1 bílou tašku tzv. plátěnku, všechny potřebné nástroje, vybavení a materiály budou na místě k dispozici. 


Tisk, který budeme realizovat je černobílý resp. černý tisk na bílý textil a motiv/design si vybereš z databáze lektora z důvodu časového limitu workshopu a také protože tyto motivy jsou již dobře otestované pro začatečnícké experimentovaní s technikou. Na místě můžeme i operativně zvážit tvůj vlastní autorský motiv, který však musí být realizovatelný touto technikou potisku. 

Motivy, které je možné vybírat jsou krátké slovní nápisy typu: ART, LOVE, CHAOS, NOW, NO, YES, WHY NOT, AHOJ, CHEERS, PSYCHO, NO RULES, DOBRO apod. nebo jednoduché stylizované piktogramy typu: srdce, vykricnik, otaznik, kříž, xoxo, kočka, smajlici apod.

Naučíš se:

 • jak plánovat a připravit motiv/design
 • jak trenovat freehand techniku potisku (skoro jako fyzičku nebo krasopis nebo pečení nadýchaných buchet:)
 • jak tisknout
 • jak zafixovat design pro praní


Workshop je rozdělen do 4 částí:

 1. úvod
  - seznámení se s lektorem a účastníky
 2. teorie
  - o technice freehand tisku
  - materiály, vybavení a nástroje pro domácí tisk
  - praktická ukázka lektora
 3. praxe - vlastní tisk
  - příprava motivu/designu
  - trénink malby motivu
  - vlastní tisk
 4. úklid a rozloučení:)


Doporučuji starší oblečení neboť budeme pracovat s tiskařskou barvou a může dojít k ušpinění. Přinést si můžete i pracovní zástěru, oděv, montérky ;)) 

Všechny použité materiály, vybavení, nástroje a informace k procesu tisku dostaneš také vytištěné jako poznámky a po absolvování workshopu zaslané elektronicky s odkazy.

 

Kdybys měl/a jakékoliv dotazy k workshopu, neváhej napsat a zeptat se:)

Těším se,

Eva

 

Doprovodné fotky

 • 5xofxe5temoub7v-nb-grey-chaos.jpeg
 • 4w6yh3bptco0l48-img-4196-2.jpeg
 • 7absvf4yc50cnzj-img-4759.jpeg
 • 9l3zin8qcv64btd-img-4678.jpeg
 • 3jolgxtxpe8owqy-72de73f1-9ab9-4b8c-80c0-6a99ec739c0e-2.jpeg
 • 51cb1yzoni0c7de-img-4763-3.jpeg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?