Feng-shui kuchyně

3129990-20161203-172550.jpg

Lenka Hlaváčová

Baví mě učit. Kurzy uzdravujícího vaření, feng-shui kuchyně a divoké zeleniny dělám přes 10 let. A to co učím, sama žiji. Na svém pozemku se věnuji pěstování Více o lektorovi »

8856780-screenshot_7.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Feng-shui je o vědomém uspořádání životního prostoru tak, aby energie plynula vyváženě a harmonicky. Tak, aby se v prostoru člověk cítil dobře. Je úžasné když se nám v kanceláři dobře pracuje, v obývacím pokoji dobře odpočívá. A v kuchyni se dobře vaří.

Doménou kuchaře je cítit se bezpečně, útulně a mít všechno po ruce. Věci v kuchyni by měly kopírovat činnosti - tzn. když přijdu s čerstvou zeleninou z trhu, je potřebuja ji umýt, nakrájet a  - šupnout na plotnu.  Bez zbytečného poskakování. Raz dva tři. Rychle, příjemně a s lehkostí. Znáte to? Těšíte se na dobré jídlo a zjistíte, že ve dřezu je špinavé nádobí a na lince je místa pro jednu mrkev, a vaše chuť do vaření prudce klesne.

Znovuobjevme, co předkové dávno věděli.

Víte, že naši předkové přemýšleli o tom, na jakém dřevě připraví pokrm? Na slámě, lípě nebo buku? Byla to věc zdravého selského rozumu. Kdežto oheň moderní doby spíše vyhasíná. Je libo elektrickou plotýnku? Mikrovlny?

Sled přírodních zákonů u plotny

Jakým principům se budeme na kurzu věnovat? Kupříkladu dřevem živíme oheň. Spáleným popelem vznikne úrodná zem. Kov se rozpustí do vody a předá jí své minerály. Z životadárné vody vyroste nová rostlina. 

Jak rozdmýchat plamen bohatství

Voda hasí oheň úspěchu - a tomu se budeme snažit v plánování kuchyně vyhnout.

Jakými způsoby násobit světlo, čistotu a vzdušnost kuchyně? A to i v malé garsonce.

Čarujme s elementy 

Budeme se věnovat elementům vody a ohně. Jak sladit ve své kuchyni tyto dva protichůdné elementy? A jak souvisí s dalšími prvky - dřevem, kovem a zemí? Budeme pracovat s podporujícím cyklem pěti elementů, stejně tak i s destruktivním. Sladěním přirozeného plynutí elementů vyšperkujeme feng-shui kuchyně do dokonalosti.

Užitečné tipy pro zařízení kuchyně:

  • Estetika kuchyně a její vliv
  • květiny, dózy a mozaiky,
  • minimalismus a čistota.  

+ těšte se i na ukázku praktických pomůcek - kartáček na zeleninu, japonský nůž, brousek a rozptylovač ohně…

Doprovodné fotky

  • 9661000-feng-shui-2.jpg
  • 3923660-feng-shui-wooden-pantry-cabinet-green-shabby-green-wooden-kitchen-cabinet-with-storage-and-drawers-plus-wooden-pantry-cabinet-kitchen-picture-green.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.