20150519-132957-feria-culturas-amigas.jpg

Kristýna Omastová

Na Naučmese od 19. 5. 2015, vedl/a kurzy pro 56 účastníků. Navštívil/a 1 kurz.

Kdybych věřila na minulé životy, s jistotou bych vám řekla, že jsem už určitě někdy byla Mexičanka :)


Jmenuju se Kristýna Omastová a dost mě baví Mexiko. Poprvé jsem tam jela poměrně náhodou před devíti lety a od té doby si vždycky hledám (a najdu) nějakou záminku, proč se vrátit: rok jako dobrovolnice, potom několik měsíců pracovně jako tlumočnice, rok jako studentka a stážistka, rok jako žena v domácnosti a aspirující blogerka (mám totiž takový populárně-naučný blog) a poslední tři roky - teď už zase žiju v Praze- tam jezdím jako průvodkyně a na prázdniny.

Protože mě baví nejen různé věci vnímat, ale chci je také umět interpretovat, vystudovala jsem nejdřív iberoamerickou kulturu (španělština, portugalština a literatury zemí, kde se tak mluví) a následně iberoamerikanistiku- dějiny Latinské Ameriky, obojí na FF UK; netřeba asi zmiňovat, že já konkrétně se zaměřuju na moderní dějiny a společnost Mexika :).

Předávat své znalosti a zkušenosti z Mexika mě poprvé napadlo v době, kdy jsem ve druháku na vysoké začala učit španělštinu a moji studenti se mě často po hodinách i během nich s velkým zájmem ptali na mexické reálie, jaké to tam je, jak se tam žije a jestli se tamní realita podobá obrazu, který vytvářejí česká média. Myšlenka to byla ale dost neurčitá, a tak trvalo to docela dlouhou dobu, než jsem se možností nějak ji rozvinout začala zaobírat vážněji. Mezitím jsem vykonávala různá zaměstnání jako je lektorka španělštiny, angličtiny a portugalštiny, překladatelka, tlumočnice a průvodkyně. Teď se věnuju interkulturní práci- pomáhám (nejen) španělsky a portugalsky mluvícím cizincům se začlenit do české společnosti, navíc lektoruju integračně-adaptační kurzy Vítejte v České Republice.

Pokud tě Mexiko nadchlo stejně jako mě, sleduj blog, přidej s k nám na facebooku a nebo se přihlaš na kurz!

 

 

 

Kristýna

Již uskutečněné kurzy:

Navštívené kurzy (1):

Zakoupené video kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.