3qzqemyersg-jitka-1.jpg

Jitka Janešová

Na Naučmese od 5. 3. 2018, vedl/a kurzy pro 1 účastníka.

Jóga je pro mne cestou, na které je stále co objevovat. K józe mne před několika lety přivedly zdravotní problémy se zády. Cítila jsem rovněž potřebu zpomalit své hektické životní tempo. Časem bolesti zad pominuly spolu s tím, jak se i mysl a můj celkový projev stával klidnějším. Na józe se mi líbilo propojení dechu s pohybem, její komplexnost působení na tělo i ducha. Našla jsem pohyb, který mi dával smysl! 

Časem se moje praxe stávala stále hlubší a intenzivnější. 
Jógová praxe mne oslovila natolik, že jsem se jí začala aktivně věnovat a hlouběji studovat u nás i v zahraničí. Postupně se tak jóga stala přirozenou součásti mých dnů. Jóga je pro mě cestou s návodem, jak se cítit dobře, udržet si vnitřní klid a nadhled. Předávat jógu druhým je pro mne jeden ze způsobů, jak lidem pomáhat ke spokojenosti, zdraví a celkové vitalitě.


Sama praktikuji vinnyasa jógu. K této praxi jsem nedávno přidala i sestavu hormonální jógy pro ženy, která mi pomohla vyrovnat hormonální hladinu. Mám z toho velkou radost a věřím, že i pro ostatní ženy se hormonální jóga stane cestou k ozdravení, vitalitě a spokojenosti. Vnímám hormonální jógovou terapii jako velice prospěšnou pro ženu v každém věku. Její účinnost mám ověřenu na sobě a každý další den s hormonální jógou mne utvrzuje o neobyčejné příznivosti pro tělo a mysl, vitalitu a harmonii. Nesmírnou motivací jsou pro mne pozitivní ohlasy žen, jejich radost z překonaných obtíží a samozřejmě i miminka, která se narodila.Absolvovala jsem kurz učitele jógy (hatha jóga, dětská jóga, hormonální jóga pro ženy dle Dinah Rodrigues) a začala jógu vyučovat. V současné době obohacuji svou jógovou praxi o studium jin jógy. Vnímám studium a učení jógy s pokorou a radostí a takto se ji snažím šířit a předávat lidem kolem sebe.


Mou velkou vášní je kromě jógy i cestování po světě i po Čechách, miluji malování a přírodu ve všech jejich podobách.

Již uskutečněné kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.