20141027-011706-jiri-ruz-kosile-3-2014-07-20.jpg

Jiří Maliňák

Na Naučmese od 27. 10. 2014.

Jmenuji se Jiří Maliňák (stejně tak se jmenuje jedno náměstí v Brně). Takže jsem Malińák z Maliňáku.
Jsem 15 let šťastně ženatý se svou ženou Martou, se kterou máme 4 děti.
Mám rád lidi, vaření, pečení, cestování, ...

V mládí jsem chtěl být vším možným, mj. např. kuchařem a hercem.
Dnes dělám svět voňavější, radostnější, zdravější a bohatší.

Když jsem byl malý hoch, zastával jsem názor, že muž má „smrdět a prdět“. Později, když jsem dospíval v muže, zejména v době, kdy jsem navštěvoval taneční kursy pro začátečníky, jsem zjistil, že nevystačím jen s tatínkovou vodou po holení, ale že je potřeba používat i něco jiného, neboť při navazování známostí s opačným pohlavím rozhodují i jiné věci než je logika a rozum. A tak jsem se rozhodl, že si opatřím nějakou vůni. Záměrně říkám nějakou, protože  v té době jsem neznal rozdíly mezi toaletní či parfémovanou vodou nebo parfémem.

Jistě se ptáte, jak to s tou vůní do tanečních dopadlo. Nebudu VÁS dlouho napínat, vůni jsem nakonec dostal od své maminky, která vycítila, přesněji ucítila po mé návštěvě parfumérie, že s tím mám problém a že si v tom množství a různorodosti,
které dané obchody nabízejí, nedokáži vybrat.

Vůně určují náš život. Kdybychom neměli čich, neměli bychom city. Nos je skutečně jediný smyslový orgán, který své vjemy předává přímo do mozku. Vůně náš život ovlivňují rozhodujícím způsobem. Dokáží zprostředkovat pocit bezpečí, navodit pocit strachu nebo naopak štěstí, vzbudit vzpomínky. Kromě toho čich také ovlivňuje také vkus nejen při výběru jídla, ale při volbě partnera.

Všude kolem nás jsou nějaké vůně. Teď mám na mysli ty, které si kupujeme v obchodech, na internetu nebo od svých známých,
a které označujeme EdP nebo-li parfémované vody či EdT - vody toaletní.
Jaký je mezi nimi rozdíl a jak si vybrat tu správnou vůni pro nás ?

O tom bude kurs 
Malý luxus pro každý den aneb Jak objevit nejvhodnější parfém pro sebe

 

 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?