7j0bqegp3sqsdry-img-20191103-200136.jpg

Jaroslav Thraumb

Na Naučmese od 9. 11. 2019.

Tělem člověk, duší fotograf. Před dvanácti lety jsem ve fotografii našel tu nejcitlivější a nejexplicitnější formu osobního vyjádření. Jsem zastáncem názoru, že fotografie není jen médium nebo umění, ale především životní styl.

Už dvanáctým rokem postupně odhaluji kouzlo fotografie. A zdá se mi, že rok od roku je pro mě tenhle obor důležitější a důležitější. Začínám sám sebe definovat tím, co fotografie znamená. Dívám se na člověka a nevidím osobu, ale přemýšlím, jak bych ho zachytil. Dívám se na přírodu nebo na město a nevidím místa, ale potenciální fotky, které by mohly vzniknout.

Zajímá mě technika, zajímají mě technologie, zajímá mě tvorba, zajímá mě umění, zajímá mě všechno, co definuje fotografii, a všechno, co fotografie definuje. Prošel jsem snad všemi kategoriemi, dlouho jsem ve focení hledal sám sebe, a našel jsem se v tom dělat si co chci a fotit si co chci. A to mi dává to nejdůležitější, co můžeme mít - svobodu.

Úplně stejně, jako fotografie samotná, si mé srdce získal postproces. Udělat si kávu, zapálit si cigáro a pustit se do úprav právě nafocených snímků je ta největší satisfakce a ten největší relax, který si umím představit. A rád bych tuto životní vášeň předal dál a pomohl stvořit další členy komunity fotografů, která se prudce mění, ale zároveň je nesmrtelná. Stejně jako umění.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?