74s1wvbri3ilj10-06-zvelebil.jpeg

Jakub Zvelebil

Na Naučmese od 15. 4. 2023, vedl/a kurzy pro 4 účastníky.

Celým životem mě provází pohyb a nejrůznější formy cvičení. Všemožné formy fyzické práce se staly doslova průvodcem mého života. Vždy mi nabízely určitou energii, zrcadlo mé duše, mých tužeb, potřeb a sebepoznání. Skrze pohyb jsem se učil a posouval. Měnil svůj život k čím dál hlubší autenticitě. Nakonec mě pohyb přivedl doslova zpět domů, do přírody. Tam jsem nalezl stabilní základ svého životního štěstí, pilíř života.

Spojení přírody a pohybu umožnilo nalezení mé vize, životní inspirace a poslání, které chci vykonávat a mám pro něj všechny předpoklady. Mojí cestou se stalo provádět lidi po jejich cestách. Být vědomým spojencem a průvodcem během momentů sebepoznání a transformace. Začal jsem lidem ukazovat směry, které vedou do přírody, k lásce, jednoduchosti, radosti a zdraví.

Zjistil jsem, že umím, chci a baví mě pomáhat lidem v tomto směru a nabízet úžasné nástroje a techniky, které pomáhají zlepšovat život. Život je totiž nikdy nekončící proud změn a energie. Naším úkolem není v životě něco získat nebo něčeho dosáhnout.

Naším úkolem je odevzdat se proudu a naučit se v něm plavat. Nebo jak já říkám, naučit se tančit s chaosem a skrze něj, namísto touhy dostat ho pod kontrolu. Přestat lpět a odevzdat se životu, to je skutečná svoboda a harmonie. Mojí cestou je ukazovat lidem směr jejich cesty, resp. nabízet prostor, kde svůj směr naleznou sami. A je to nádherné poslání, pro které stojí za to žít.

Životní štěstí máme totiž doslova před nosem, ale může se zdát těžké skutečně se ho dotknout. A to obzvlášť v dnešní přehlcené době, která se nás neustále snaží chytit do smyčky strachu a stresu. Já žiji a nabízím cestu, která jde tak trochu proti proudu, která si zakládá na skutečných vnitřních a hlavně autentických hodnotách pramenících z našeho nitra bytí, z jednoduchosti, a která vede ke skutečnému vnitřnímu klidu a spokojenosti.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.