31iurmoz1x5-o-mne-02.jpg

Iveta Šugárková

Na Naučmese od 8. 2. 2018, vedl/a kurzy pro 40 účastníků. Navštívil/a 2 kurzy.

Miluji setkání s lidmi a tvoření. Všude, kudy procházím, mi hned přichází nápady na zlepšení, zjednodušení, oživení, ať už jde o prostory k bydlení či práci. Taky miluji experimentovat, různě zvelebovat a pěstovat jedlé dobroty v exteriérech - na oknech, balkonech, v zahradách a doufám, že aspoň jednou zrealizuji pestrý a jedlý park ve městě.

Po uvolnění živosti z korporátní rigidity jsem poznala jeden z mých darů. Dokáži vnést krásu i vtip do formy a to často s minimálními náklady. Mám ráda luxus, pohodlí a pragmatičnost. A když nejsou peníze, lze toto všechno vytvořit i jinak. Stačí jen trochu chtít. 

Stále více si uvědomuji, jak důležité jsou obytné prostory, jejich obsah a energie, jak hluboké dopady mají na kvalitu života člověka. Ovlivňují nás na všech úrovních bytí. Je dobré věnovat pozornost kde, s kým, s čím a jak žijeme. To je naše osobní odpovědnost.

Dlouhá léta daňového poradenství mi poskytly zkušenost, jak je to se zákony psaných člověkem. Výsledky vidíme a zažíváme každý den. Jako lidská civilizace žijeme ohromnou destrukci. Od roku 2006 spolupracuji s Marko Pogačnikem a jeho dcerou Anou. Geomantie neboli celostní ekologie je založená na principu rezonance organismu krajiny s tělem člověka. Co cítíme, vnímáme, vidíme vnitřním zrakem je naše pravdivá zkušenost. Pro některé může být náročnější vypnout hlavu. Tady je myšlení úplně naprd. Příroda nevibruje na mentální úrovni. Žijeme v době, kdy všechny systémy prochází proměnou. Racio musí ustoupit pocitům. Zvládnout současný chaos můžeme lépe přes spojení s vlastní silou, kde náš domov je bezpečnou základnou a zdrojem. 

Jsem designérka, geomantka, umělkyně, lektorka osobního rozvoje, překladatelka. Miluji tanec, renovaci nábytku, přírodu, zvířata, květiny. Účastním se mezinárodních geomantických projektů. Ilustrovala jsem již dvě knihy. Přeložila jsem dvě knihy. Šířím myšlenku nepodmíněného základního příjmu jako prvního kroku k organické proměně společnosti, která kultivuje lidské hodnoty.

Iveta

Již uskutečněné kurzy:

Zakoupené video kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.