20140910-185310-portret.jpg

Iva Fukalová

Na Naučmese od 10. 9. 2014, vedl/a kurzy pro 19 účastníků.

Moje touha po kreativitě, tvorbě něčeho nového a jedinečného mě odvedla od původní profese ekonomky k interiérovému designu. Jsem věčný optimista, miluji cestování a mám ráda kolem sebe kreativní lidi a nadšence, zkoušející věci neprobádané.

Nápad pořádat kurzy vázání šátků ve mně uzrál jednou v zimě, pozorujíce lidi na ulici. Šeď tmavých kabátů a sem-tam nějaká nevýrazná ledabyle uvázaná šála. Jak smutné a nudné! Proč alespoň malými krůčky nepřispět ke změně? Začala jsem spřádat plány a nápad se stal skutečností. Po půl roce jsem uspořádala můj první kurz vázání šál a šátků a od té doby přibývají další a další.

Šátky a šály jsou mým příjemným a neodmyslitelným společníkem v létě, v zimě, na cestách, během obyčejných dnů i slavnostních chvil. Některé šátky v mém šatníku jsou starší než já, ale pořád neztrácejí svůj půvab a jiskru, kterou dodají i zcela obyčejnému oblečení. Mám ráda především hedvábné šátky, ale nevyhýbám se ani jiným materiálům. Během let jsem se naučila spousty způsobů jak šátek uvázat, což velmi zpestřilo můj šatník. Barva a úvaz mého šátku často vystihují moji momentální náladu, pocity a touhu se odlišit.

O mých kurzech najdete více podrobností na www.vazanisatku.cz

Koncept Naučmese.cz mě jako nápad nadchl, a jelikož každý dobrý nápad je potřeba vyzkoušet, budu ráda jeho součástí.

Již uskutečněné kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.