Evka Neuman

Evka Neuman

Na Naučmese od 16.4.2012, vedl/a kurzy pro 71 účastníků. Navštívil/a 7 kurzů.

Ahoj,

jmenuji se Evka a ráda objevuju svět. Založením jsem praktik a myslím, že stojím nohama na zemi. Nezávislé cestování miluji a ke svému životu potřebuji. Ráda předávám své zkušenosti na kurzu Backpacking - Finty pro začínající cestovatele.

Pocházím z Vysočiny, kam se moc ráda vracím. V Praze jsem vystudovala ČVUT a po škole jsem zde už zakotvila. Profesně jsem po zkušenostech z mezinárodních firem  nakonec doplula až do přístavu jménem HUB, kde jsem se starala o eventy a chod akcí. V současnosti fotím a věnuji se naší malé dcerce. Jsem ráda mimo město a offline.    

 

O cestování

Už od dětství si představuji, jak projíždím svět křížem krážem s baťohem na zádech. Už mnoho let mám seznam destinací, které musím navštívit alespoň jednou v životě.  Noční můrou pro mě je skupinové cestování s hordou dalších turistů. Řízky mezi chleby, delegáti, naštvaní čeští turisté stěžující si na cokoliv, co připomíná drobnosti dané kultury.

Mnohem raději cestuji s baťohem, v místních dopravních prostředcích, s jídlem ze stánku a svobodou se rozhodnout každý den jak s ním naložím.

Během VŠ jsem procestovala řádku evropských zemí (stopem a spaním kdekoliv), až jsem jednoho dne zjistila, že už je čas na to “velké” cestování. První velkou cestovatelskou zkušeností byla Indie a Kašmír – cestovatelsky náročná země. Další rok jsme prošmejdili Sýrii křížem krážem. O rok později jsme si délku pobytu protáhli na měsíc a půl a cestovali jsme po Indonésii a Malajsii. Svatební cestu jsme pojali dobrodružně po celé Střední Americe – z Mexiko City až do Costa Ricy. A letos v březnu pojedeme prozkoumat Sri Lanku.

Všechny svoje sny si postupně plním a z cest píšu pro svoje přátele blog. Za tu řádku let jsem nasbírala mnoho užitečných zkušeností, které v žádné příručce nenajdete. 

O zkušenosti z cestování s baťohem bych se ráda podělila na neformálním setkání s příznivci cestování či začínajícími backpackery.

 

Kurz "Finty pro začínající cestovatele"

Kurz je připraven jako 3 hodinový blok prokládaný fotkami. Cílem je aby si každý odnesl z mého kurzu co nejvíce, proto jsem připravila "kuchařku", která Vás provede od plánování trasy až po složení lékárničky. A pro největší fajšmekry nosím i ukázky toho co opravdu s sebou vozíme :).

Tak neváhejte, budu se na Vás moji milí těšit !

 

Evka

www.dodaleka.blogspot.cz 

EveNue Photography

Evka

Přihlášený na kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články a informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.