9usc9jkyrmyrngj-95ai2e3ooa06doe-img-5014.jpeg

Eva Roverová

Na Naučmese od 28. 10. 2021, vedl/a kurzy pro 6 účastníků.

Hezký den,

jmenuji se Eva a pořád něco tvořím, kreslím, maluju, kombinuju....tisknu, šiju, výrábím, experimentuju....a mou srdcovkou je tzv. printmaking - tiskařina (volně přeloženo:) ...řemeslný tisk na papír a látky. Věnuji se primárně linorytu a sítotisku, a mou aktuální tiskovou tvorbu můžete pozorovat i na instagramu: https://www.instagram.com/nebbostudio/

Ráda bych radost z kreativního procesu šířila kolem sebe, vnímám tvoření i jako určitou formu terapie a relaxace. 

Tiskařina je řemeslo a jako takové vyžaduje některé specifické zkušenosti, čas se naučit a osahat různé technické postupy, vyzkoušet materiály, zjistit co funguje a co naopak....Nabízí také možnosti experimentovat a vymýšlet vlastní kreativní postupy, kombinace i aplikace. Tisk lze použít na celou řadu materiálů a tak vytvářet užitkové předměty s vlastním designem, což je právě to co mě osobně velmi láká:)

Možná něco málo ke mně: 

Živí mě grafický design tzv. kreativa - jednoduše řečeno navrhuji kreativní vizuální řešení pro různé projekty. Zde si můžete prohlédnout mé portfolio:https://www.eva-roverova.cz/ 

Žiju v Praze, pocházím z Liberce a kromě téměř konstantního tvoření, ráda rekreačně sportuju - zbožňuju plavání, občas vyběhnu nebo skočím na kolo a hooodně chodím:) Také zahradničím a pěstuju si domácí džungli:). Trajdám po výstavách a nasávám lidskou kreativitu kde se dá....Také si o tvoření moc ráda povídám a sdílím své experimenty, povedené věci ale i opak (možná trochu klišééé ale chybama se opravdu "učí" a věřte, že mé zcela samoukové počátky byly dost krušné....kolikrát jsem to chtěla vzdát:) 

V roce 2021 jsem si dodala odvahu a začala konečně pomalu sdílet svou tiskovou tvorbu, což mě nakonec přivedlo i k myšlence přiblížit řemeslo jako takové a předat své zkušenosti dále na úvodním workshopu. A připravuji pár dalších - linoryt, tisk velkých vzorů na látku, abstraktní experimenty ....:))

A moc se těším :)

Eva

 

 

Již uskutečněné kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?