20151105-213907-solovy-zpev-pro-nezpevaky.jpg

Ema Máchová

Na Naučmese od 5. 11. 2015, vedl/a kurzy pro 257 účastníků.

Ahoj,

jsem Ema a nebo, jak by o mně řekli ostatní, zpívající máma od tří dětí. Cestu ke zpěvu jsem si našla už v dětství a stal se vlastně mým životním stylem a téměř i vyznáním.

Ve čtyřech letech jsem se poprvé setkala s paní Blankou Kulínskou na konkurzu do sboru Bambini di Praga. Měla jsem zazpívat několik písní, a protože jsem si nemohla hned na žádnou vzpomenout, zazpívala jsem píseň O zelené louce. Nechtějte ji ode mě dnes slyšet, protože já ji tehdy vymyslela na místě a od té doby již nezopakovala.

Poté jsem prošla řadou sborů, ale nestačilo mi to, a tak jsem zatoužila i po sólovém zpěvu. Klasický zpěv mi byl málo, a tak jsem chodila i k lektorům vyznávajícím pop či rock.

Ani to mi nestačilo a jen co mi bylo osmnáct, začala jsem zpěv učit. Mými žáky jsou malí i velcí zpěváci, kteří zatoužili proniknout do tajů pěvecké techniky.

Vedla jsem kurzy pro tzv. nezpěváky a v kombinaci s mateřskou zkušeností došla k tomu, co naši předkové věděli již dávno - hudba je nejen pro radost a lékem na trápení, ale také pomáhá v rozvoji sebepoznávání a sebejistoty. Zpěv může být kamarád, který nás bude posilovat celý život.

Sólový zpěv není určen jen pro zpěváky, ale pro každého, kdo by se chtěl uvolnit při zpěvu a zatím se mu to nedaří.
Sólový zpěv umožňuje individuální přístup, který je pro správnou pěveckou techniku nejideálnější. Můžeme tak předejít špatným návykům a případným následným indispozicím.
Základem je správné dýchání, posazení hlasu, práce s bránicí a následné rozeznění. Možná to zní složitě, ale jde vlastně o jednu z nejpřirozenějších věcí na světě. Všichni máme hlas, jen se ho nesmíme bát užívat.

 

Zpívejme si je kurz určený především pro ty, co chtějí zpívat, ale mají ostych začít sami a dávají přednost kolektivu. Víc hlav víc ví a i zvučněji zazpívá ;)

Ema

Již uskutečněné kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.