20140203-144226-david-dostal-small.jpg

David Dostal

Na Naučmese od 3. 2. 2014.

Mým velkým zájmem je vzdělávání ve svých neobvyklých podobách. Jsem zastáncem vzdělávacího konstruktivismu, tj. věřím, že každý si na to musí přijít sám a lektor je pouze průvodcem. Lektor by měl podle mne hlavně vytvořit prostředí (a postup), aby si účastníci sami mohli učit spíš než aby je on něco učil. Hlavním cílem pro mne samozřejmě zůstává udělat kurz tak, aby co nejvíce pomohl účastníkům v praxi, aby mohli co nejvíc naučeného začlenit do své práce a do svého života.

Momentálně pracuji pro jednu nadnárodní společnost jako „Instructional Design Methodologist & Trainer“ a kromě toho působím jako lektor na volné noze (hlavně školím témata z oblastí lektorských dovedností a managementu vzdělávání). Mimo jiné v rámci firmy už několik let pomáhám odborníkům na oblasti jiné než vzdělávání připravovat školení tak, aby to nebyla osm hodin dlouhá prezentace, která všechny spolehlivě uspí.

Kromě vzdělávání mám celou řadu dalších zájmů: intenzivně zajímám se o východní spiritualitu, cvičím kung-fu (hung kyun), zajímám se o kondiční a silová cvičení, mám rád čaje a čajovou kulturu a neustále experimentuji se svým způsobem stravování, abych našel pro sebe ten nejvhodnější :)  

Již uskutečněné kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.