8t72ei0dn85i0vk-ja.jpeg

Darja Black

Na Naučmese od 3. 10. 2022, vedl/a kurzy pro 6 účastníků. Navštívil/a 2 kurzy.

Směju se očima, dívám se srdcem, povídám rukama a cítím tělem.


Jsem multifunkční jedinec: Veselá lektorka, profesionální koučka, kreativní pisálek, milovnice života, otevřený dáreček, chechtající pytlík - smíšek, yeswoman, která umí říkat ne, vášnivá a dobrodružná cestovatelka a mnoho dalšího...

Letos jsem se do Česka vrátila po 4 letém cestování napříč Asii, Evropou a Mexikem. Během mých cest jsem občas pracovala, hodně doprovolničila a byla mentorkou lidem, které jsem potkávala při cestě. 

Inspirovala a dopomáhala jsem lidem dojít k cíli ve směrech low–cost cestování, jak mít odvahu místo strachu a zkrátka jak dávat sebe na první místo. Několik z nich si opravdu šlo za svými sny a tak jsem si udělala certifikaci na kouče. Už jsem nedávala jen rady, ale vytvářela prostor, aby si na to všichni mohli přijít sami.

Země, kde moje srdíčko plesalo nejvíc a kde jsem strávila skoro rok mého života, byla Indie. Mimo jiné, jsem zde navštívila i jejich tradiční Jógu smíchu. Byla to láska na první "úsměv". Zamilovala jsem se do ní a po nějaké době jsem si udělala certifikaci. Rozhodla jsem se tento směr šířit dál, protože…

...když se smějete, měníte se. Když se změníte, změní se i svět kolem vás.

Zjistila jsem, že je to můj filosofický směr, který praktikuji již od malička. Baví mě vytvářet bezpečný prostor, kde si lidé mohou dovolit být sami sebou, hrát si zase jako děti a jen tak se smát a být.

A co dál?

Studovala jsem produkci a žurnalistiku. Žila jsem většinu svého života v Praze, 2 roky v Londýně a poslední 4 roky jsem žila cestováním a přítomným okamžikem. Momentálně bydlím v Ostravě, jednou měsíčně se objevím v Praze, ale jezdím po celé ČR.

Pracovala jsem jako osobní bankéř, koordinátorka hotelu a cestovní kanceláře, komparzistka, dále jako projektová manažerka a reportérka pro marketingovou firmu.

Dobrovolničila jsem jako učitelka angličtiny, kuchařka, pomáhala na organických farmách, uklízela na plážích. V česku jsem sázela stromy, byla baristkou a rozdávala kávu za dobrý skutek.

Má životní energie s pozitivním přístupem, zvedá lidi ze zajetých kolejí. Ukazuje jim, že vše je možné pokud si věří, umí si to představit a začnou něco dělat. Baví mě pomáhat lidem najít jejich potenciál, vnitřní dítě a vzpomenout si, že všechno podstatné už víme a máme v sobě. :-) 

Darja

Již uskutečněné kurzy:

Přihlášený na kurzy:

Navštívené kurzy (2):

Zakoupené video kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.