4q5cejsi8iz0fm1-picture.jpg

Barbora Paštiková

Na Naučmese od 14. 3. 2016. Navštívil/a 1 kurz.

Jmenuju se Bára. Teď bydlím v Praze, ale vyrostla jsem v Mexiku. Chodila jsem tam na základku až do 9. třídy, pak jsem tam studovala i na VŠ a jezdím tam každoročně nejen soukromě za kamarádama, ale hlavně jako průvodkyně. 

Bydlela jsem s rodiči 7 let v Mexiko City, a při studiu Iberoamerikanistiky (obor, o kterém většina lidí netuší, že existuje, a co to znamená: jsou to studia o Latinské Americe, je tam historie, literatura, geografie, nativní kultury atd. všech zemí od Mexika přes Karibik po Argentinu) jsem tam taky odjela studovat na univerzitu Tec de Monterrey. Kromě Iberoamerikanistiky jsem na Karlovce ještě studovala Tlumočnictví a překladatelství. Pracuju na Velvyslanectví Mexika v Praze a když zbývá čas, tak taky jako tlumočnice a překladatelka a lektorka angličtiny a španělštiny. 

Do Mexika se každý rok vracím, buď soukromě, nebo jako průvodkyně turistů. Moje bakalářka i diplomka jsou o potenciálu cestovního ruchu v Mexiku, tohle téma mě baví a zajímá. Protože mám celou zemi procestovanou asi tisíckrát, a znám Mexiko nejen z pozice turisty, průvodce, ale taky z pozice "místního", pořádám semináře, kde vám poradím, kam jít a jet a kam radši ne, kde najdete ty nejlepší tacos, kam se jít nasnídat, kde nakoupit suvenýry, která pláž u Pacifiku nebo u Karibiku je nejkrásnější, kam se vyplatí jet autobusem a kde je lepší letět letadlem, prostě všechny důležité tipy a triky, které se vám budou hodit při plánování cesty do Mexika. 

Kromě toho pořádám jednodenní intenzivní kurzy mexické španělštiny - základy jazyka, které se vám vyplatí znát, než se vydáte na cestu. Protože v pralese v Chiapasu, nebo v horách v Oaxace, se vám angličtina moc hodit nebude :) Hodí se i pro ty, kteří už mají základy španělštiny, ta mexická je specifická :)

Důležitou součástí tohoto kurzu jsou i názvy jídel - co si pod kterým názvem jídla představit, jak to chutná, co se do toho dává, co si rozhodně dát a co raději vynechat. 

A protože jsme u jídla, a mexická kuchyně je tak výborná, že je spolu s francouzskou jediná, která byla zařazena na seznam nehmotných památek lidstva UNESCO (takže to musí být dobrý), pořádám kurz, na kterém ochutnáte a naučíte se pár receptů vybraných z toho nejlepšího, co nabízí. Recepty jsem tak různě sbírala od těch nejlepších mistrů, a je úplně jedno, jestli to byla luxusní restaurace někde na hlavní třídě, nebo ten nejzapadlejší stánek na trhu. A taky jsem byla na kurzu mexické kuchyně přímo v Mexiku, kde mě naučili další triky a vychytávky. A já to chci naučit zase vás. 

Na Travel Bibli najdete také mého mini - průvodce po Mexiku. https://travelbible.cz/mexiko/ 

A tady mě můžete kontaktovat, pokud se toužíte naučit španělsky nebo anglicky:
https://www.spanglish.cz

Barbora

Navštívené kurzy (1):

Zakoupené video kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?