8ip18rlfbuzv8y4-anezka-micankova.jpg

Anežka Mičánková

Na Naučmese od 24. 5. 2021.

Jsem vášnivá ekonomka a zapálená ekoložka. Moc mě baví předávat smysluplné informace jednoduchým jazykem především úplným začátečníkům. Miluju aha momenty mých studentů, hlavně když jim dojde, jak jsou ty ekonomické věci vlastně úplně jednoduché.

Mám 3,5 letou praxi kontrolorky na finančním úřadě, včetně kontroly dodržování EET v terénu a dál také 5 letou praxi finančního poradenství. Svůj živnostenský list jsem si zakládala v roce 2012, proto mám i spoustu rozmanitých zkušeností s obnovováním činnosti, vedlejší činností atd.

Razím heslo, že hlava není na pamatování, ale na přemýšlení. Proto kladu důraz především na nové myšlenky s odkazy na teorii, které je všude spousta a není třeba si ji pamatovat. Já tohle heslo rozhodně ctím.

Můj profesní život je rozdělen do dvou rovin.

První z nich je zlepšování finanční gramotnosti a finančního zdraví jednotlivců a rodin. Pro tyto účely jsem napsala e-book: 4 kroky k finanční nezávislosti, 3 způsoby, jak generovat peníze od státu a Průvodce životním pojištěním. Dál svým klientkách nabízím finanční mentoring, ve kterém je vedu k vybudování 1. fáze finanční nezávislosti (na dobu určitou - rezerva) a dále pracujeme na dalších životních cílech a sledujeme společně vývoj situace.

Druhá z nich je pomoc začínajícím podnikatelům nastavit si své podnikání dlouhodobě udržitelně - existuje spousta návodů, jak si podnikání rychle nastavit jako svůj hlavní zdroj příjmu, ale vím, že spousta lidí tuhle extrémně rychlou cestu nezvládne, protože neměla dlouhodobě udržitelnou vizi. Což je škoda. Pro začínající podnikatele jsem vytvořila Návod na daňové přiznání, Návod na zdanění reklam na Facebooku a Instagramu a také poskytuju konzultace pro udělání si pořádku v podnikatelských oficialitách.

Moc se těším na spolupráci s Vámi.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.