7364590-2nm2l5h_xlarge.jpg

Zuzana Hlavackova

Na Naučmese od 29. 9. 2016, vedl/a kurzy pro 23 účastníků.

Ahoj! Ráda bych vám představila kurzy pletení nejen pro začátečníky, ale i pro pokročilejší pletaře nebo prostě jen pro ty, kteří se báli zkusit uplést něco odvážnějšího.

Sama jsem se k pletení dostala během tři dny trvající sněhové bouře na severu Islandu, kde jsem tehdy žila - na místě, kde má pletení dlouhou tradici a je součástí místní kultury odjakživa. Jakmile bouře ustala, běžela jsem do krámu pro svoje vlastní klubko vlny a jehlice a upletla si čelenku. Tu už jsem sice dávno někde ztratila, ale byla to práve islandská vlna, která ve mně probudila vášeň pro tento přírodní materiál a více jak 3000 let staré řemeslo. I ve vás bych chtěla probudit lásku k vlně a pomoci vám objevit radost, kterou její zpracování přináší. Jako začátečníci ode mne dostanete klubko i jehlice vhodné pro začátek.

V kurzech se podíváme nejen na samotnou techniku pletení, ale také na to, jak vybírat přízi podle toho, co pleteme, jak tomu přizpůsobit výběr jehlic a technik.

V pokročilých kurzech se podíváme na pletení trojcípých šátků, pletenou krajku, splečně upleteme třeba rukavice nebo ponožky a ponoříme se do tajů fair isle.

Ráda si s vámi popovídám nejen o pletení, ale taky o životě a tak vůbec :)

Zuzana

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.