99azc02prgidyqb-img-0385.jpg

Zuzana Křížová

Na Naučmese od 12. 1. 2020. Navštívil/a 2 kurzy.

Ahoj :) Jmenuji se Zuzana a zajímám se o ženská témata. Nejvíce mě fascinuje ženská sexualita a vše kolem ní!

Řekla bych, že moje dobrodružná cesta za poznáním ženského těla začala studiem na Taneční konzervatoři v Brně, kde jsem strávila 4 roky velmi intenzivního studia. Tam jsem se poprvé začala více zajímat o svoje tělo a taky na ně byla najednou soustředěna veškerá pozornost. Vzhledem k nárokům na baletky, které tam jsou, to ale na mě mělo z velké části negativní dopad. Přece jenom je to pro 12-ti letou dospívající dívku náročné prostředí, najednou řešit svoji vyvíjející se postavu, úpravu stravy, náročné tréninky, líčení...a moje povaha s tendencí k perfekcionismu k tomu taky moc nepřispěla, takže jsem po 4 letech skončila se sebevědomím pod bodem mrazu a s představou, že na mém těle není jediné hezké místo. 

 

Vždycky jsem cítila, že se nějakým způsobem odlišuji. Měla jsem ve všem svoji hlavu, i když jsem byla hodně stydlivá. Na tom ale začala pracovat moje Maminka, která mi dávala pravidelné "bobříky odvahy" :-) Zajímalo mě více to, co je uvnitř a ráda jsem to zkoumala. A tak jsem se postupně dostávala na různé workshopy, akce, ženské kruhy a četla nejrůznější seberozvojové knihy, které mi vyživovaly můj vnitřní svět.

 

Absolvovala jsem 2-letý výcvik kněžek (kněžka-ceremonialistka), který se zaměřoval na znovuobjevení slovanských bohyň, tradic a rituálů, ale hlavně to byla cesta plná zkoušek, emocí a překonávání svých hranic, která mě vedla k poznávání sebe sama. Díky tomuto výcviku jsem měla možnost zažít opravdový zdravý ženský kruh, který byl podporující a díky němu jsem se mohla vydat na cestu k tomu, být autentická ve svojí ženskosti a uvědomila jsem si, jak moc je to v dnešním světě potřeba- zdravé ženství.

Další zkoumání ženského těla přišlo při studiu Všeobecného lékařství na LF MUNI, kde jsem na semináři z Anatomie objevila krásu klitorisu! Ano, čtete správně. Myslím, že tento orgán je velmi nedoceněný a většina lidí vůbec netuší, jak ve skutečnosti vypadá a jaký má potenciál! A tak cítím potřebu, tento svůj objev sdílet s dalšími ženami (i muži) a dělat takovou klitorisovou osvětu! :-)

 

V návaznosti na to přišel impulz vytvořit internetový obchod s erotickými hračkami (www.goodvibesonly.cz), který by byl jen pro ženy (věřte nebo ne, je to první obchod s erotickým zbožím, který je JEN pro ženy v ČR). Chtěla jsem vytvořit prostor, který by ukázal, že ženská sexualita je naprosto přirozená a hlavně jsem toužila znovu přinést tu její nádhernou esenci- něžnou smyslnost, která v těchto e-shopech tak moc chybí a jsou mířené spíše na mužské zákazníky. Tím, že jsem zároveň i tváří Good Vibes Only, jsem chtěla povzbudit všechny ženy (i ty nejstydlivější), které to mají v sobě zakořeněné jako silné tabu, že je to naprosto přirozená věc, milovat se sama se sebou, a i já- něžně vypadající víla, to dělám a je to naprosto v pořádku! :-)

 

A tím, že jsem v prostředí, kde se řeší lidské tělo prakticky denně, mám možnost zkoumat tato témata více do hloubky, tvořit si na ně komplexnější pohled a hlavně...o nich dokážu mluvit hodiny a hodiny...

 

A protože cítím čím dál víc, že je potřeba o těchto tématech mluvit, byť je téma sexu téměř na každém rohu, ale ve skutečnosti to zůstane jenom v rovině sexistické reklamy nebo puberťáckého hihňání..tak jsem se rozhodla spustit projekt "(NE)KONEČNĚ O SEXU" a umožnit tak ženám, aby se mohly bavit o sexu v bezpečném prostoru a mohly tak prolomit spoustu tabu témat, které tady jsou a tím si vnést do života větší uvolnění a hravost, obzvlášť v partnerském životě, protože tam to má nejvíce viditelný efekt :-)

 

A abyste si nemysleli, že trávím veškerý svůj volný čas zkoumáním pohlavních orgánů na Anatomii, tak ještě moc ráda vařím, peču, hraji na klavír, tancuju a chodím do přírody! :-)

 

Těším se, že se potkáme nejen na večerech "(NE)KONEČNĚ O SEXU" :-) 

S láskou, Zuzana

Zuzana

Aktuálně pořádané kurzy:

Navštívené kurzy (2):

Zakoupené video kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?