424qlngfj2u-dsc0048-raw.jpg

Zdeněk Piňos

Na Naučmese od 23. 9. 2014, vedl/a kurzy pro 6 účastníků.

Ahoj, pokud jste se pročetli až sem tak budete nejspíš začínající fotografové. Nerad píšu zbytečnosti a to co by vás o mě mohlo zajímat bude nejspíš to, že fotím o nějáký rok déle než vy :). Jsem obyčejný člověk co má rád milé, pohodové a usměvavé lidi. Snažím se být k druhým taky přátelský i když jsem spíše introvert. Pro lidi které fotografování zajímá jsem se tu rozhodl vypsat něco jako kurz. Ale spíše bych to vnímal jako společnou foto procházku, nebo společné focení. Domluvit se dopředu na tom co víte, znáte a tomu přizpůsobit celé naše setkání. Přál bych si aby jste si z našeho setkání odnesli spoustu informací a dobrou náladu. Dnes se dá fotografování nastudovat z knížek, netu a spousty jiných zdrojů. To, že se na mě obracíte beru tak, že chcete mít možnost informace nasávat rychleji a nechcete zdlouhavěji hledat jinde. Ale jinak fotit se naučite jen sami.

Denodenni fotografování a přemýšlení nad fotkama z vás udělá skvělé nebo průměrné fotografy. Já vám jen pomohu pochopit základy a ten zbytek bude ve vašich rukou, očích a hlavě. Nejdůležitější na tom je jestli se focením budete bavit. Myslím si, že člověk by měl fotit především pro radost.


Mám asi tak, tři nebo čtyři motivace proč to dělat. Chci lidem kteří mají stejnou zálibu udělat radost a pomoct jim na jejich cestě. Možná potkám fajn lidi, přátele s kterýma si i v budoucnu zafotím na různých akcích. Možná se naučím lépe komunikovat s lidma a pak v neposlední řadě za vším hledej peníze. Chci aby se mi splacela fototechnika a jiné fotokurzy které chci pro změnu navštěvovat já.


Už dost psaní. Vice informací či fotek najdete na mém webu či socialních sitích.Pokud budete chtít nějaké informace nebo se domluvit, napište mi. Buď se nějak domluvíme nebo ne:). Krásný den, s pozdravem Zdenek P.

 

Pár mých fotek najdete na mém učtu Flickr

Již uskutečněné kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.