2uy9rzh5jp2b7m1-kdyz-to-ma-druhy-jinak-obr-pro-web-str-vysilani-wnr-1-1.jpg

Zdeněk Okleštěk

Na Naučmese od 31. 5. 2020. Navštívil/a 1 kurz.

Pomáhám dospělým lépe rozumět dětem i sobě a komunikovat s nadhledem. :O>)

Na začátku byla zvědavost a pocit, že ta nebo ona komunikační výměna mohla proběhnout docela jinak a také v něco docela jiného vyústit. Že to nemusel být konflikt, pošramocení vzájemného vztahu, hustá nebo "divně upatlaná" atmosféra. Zažíval jsem silný, podvědomý pocit, že komunikace se skládá z jistých vzorců, které nakonec rozhodnou o tom, jestli se nám podaří dosáhnout naplnění toho, co od druhých chceme nebo potřebujeme. Ovlivní to, jak budou vypadat naše vztahy s ostatními. A tak začalo mé velké pátrání.

Ve škole nám nikdo neřekl, jak si v komunikaci s ostatními zbytečně nenatloukat a od rodičů jsme často převzali způsoby, se kterými jsme se jako děti sami hodně potýkali a nelíbily se nám. Pohříchu se s námi dnes hodně podobně potýkají naše vlastní děti. Jak z toho ven? Nezbývá než se začít komunikaci učit.

Pustil jsem se do intenzivního samostudia, absolvoval různé manažerské komunikační kurzy a najednou se stala zvláštní věc, kterou si dnes zažívají i mnozí účastníci mých kurzů, otevřely se mi uši. Srozumitelná schémata jsou jasně slyšet a je jasné, co z nich vzejde. S tím už se dá něco dělat. Přidá se pár dalších komunikačních dovedností a najednou je svět i vlastní život hodně jiný.

A protože se komunikaci učíme primárně ve vlastní rodině, učím ji hlavně rodiče. Jednak jim to hodně ulehčuje výchovu potomků a zlepšuje atmosféru v rodině, ale zároveň tak přirozeně přenáší dovednost efektivně komunikovat i na své potomky. Mnozí navíc jako vedlejší efekt uvádějí i výrazné pozitivní změny v partnerských vztazích. Najednou, jako by si všichni víc rozuměli, víc chápali ty druhé. 

A tak chodím po světě, poslouchám a učím poslouchat i druhé. :O>)

 

Zdeněk

Navštívené kurzy (1):

Zakoupené video kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?