8kzuysvvac8-nova-fotka-na-profil.jpg

Vlastimila Palíková

Na Naučmese od 1. 7. 2019.

Miluju mozaiky!

Vnímám je jako rozbíjení, skládání, vdechnutí nového života něčemu, co se zdálo ztracené, hledání nových významů. Mít odvahu něco zničit, aby mohlo vzniknout něco nového.

Nejvíce mě baví velké výzvy - vyrábím mozaikové kompozice na výstavy i na fasády domů, domovní znamení i malé dekorace. Řemeslo jsem se naučila podobně, jako to dělali středověcí učedníci a tovaryši - od mistrů tohoto oboru, „na vlastní ruce“, cestou pokusů a omylů.

Nabízím kurzy výroby menších mozaikových dekorací na tvarové šablony mefmef, které sama kreslím a podle svých návrhů nechávám vyrábět. Ukážu vám, jak se zorientovat v široké škále materiálů, jak ty tvrdé a lesklé barevné kousky zkrotit tak, aby „dělaly“ to, co vy chcete. Naučím vás rozvrhnout kompozici a jak lepit dílky a jak mozaiku zaspárovat a začistit. A při tom všem, průběžně, vám zprostředkuju báječný pocit, který přináší uvolněné tvoření z poctivých materiálů - skla, kamene, porcelánu...

Miluju mozaiky a zároveň miluju ty chvíle až hmatatelné radosti na mých kurzech, kdy všichni ztichnou, soustředěně něco kutí, učí se zvládat neústupnou hmotu a své nemotorné ruce a nakonec zjišťují, že dokážou mnohem víc, než si uměli představit. Práce při vyrábění mozaiky má terapeutický účinek - pociťuju to sama na sobě a vnímám to i na účastnících kurzů.
Prý jsem trpělivá - no, spíše mám velké pochopení pro všechny, kdo jsou zahlceni novými informacemi a během kurzu potřebují něco zopakovat. Chápu, když má někdo strach nebo ostych, rozumím tomu, protože to sama často prožívám. Proto je pro mě důležité, aby moje kurzy probíhaly v přátelské atmosféře, kde se každý může projevit ve své jedinečnosti, bez ohledu na úroveň zkušeností, výtvarné erudice, nebo manuální zručnosti.
Předávání zkušeností je zase mojí radostí, předávám je ráda, plnými hrstmi a co jen se do účastníků vejde!

Více o mně si můžete přečíst tady

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?