8tq08koqmiq-img-7568-2.jpg

Titus Ondruška

Na Naučmese od 9. 8. 2019.

Vždycky mě zajímalo, jak to zařídit, abych se cítil lépe (po psychické i fyzické stránce) a teď se lidé často rádi ode mě učí to, co jsem v tomto ohledu našel.

Můj život byl po celou dobu propojen s aktivním, naštěstí ne vrcholovým, sportováním. Po roce nebo dvou cvičení pod mým vedením cvičenci běžně mohou, samozřejmě se souhlasem udivených lékařů, snižovat dávky léků na štítnou žlázu, cukrovku a podobné tzv. neléčitelné, často však především civilizační, nemoci. Navazuji na moudrost, kterou nám předali naši předci v oblasti péče o psychickou a fyzickou složku našeho bytí a jejich vyladění. Využívám techniky taoistického čchi-kungu (cvičení a meditace), čínského tchaj-ťi a indické jógy (meditace sebedotazování). Moje výsledky jsou opřeny o speciální metodiku vědomého pohybu s výrazným důrazem na způsob provádění stabilního překroku, kterou nelze prostřednictvím žádné publikace zachytit. Je třeba zkoušet to osobně a mít možnost zpětné vazby cvičitele. Všechny však překvapuje, jak je toto hledání baví a jak si u toho psychicky odpočinou.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Rádi bychom používali cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a vám připomněli kurzy, které vás zaujaly. Je to v pohodě?