20140916-100437-romana-medium.jpg

Romana Křížová

Na Naučmese od 9. 9. 2014, vedl/a kurzy pro 672 účastníků.

Specializuji se na obchodování komoditních spreadů.

Svůj unikátní ziskový obchodní přístup učím tradery po celém světě ve svých skupinových či individuálních kurzech.

Obchodováním na burze se zabývám od roku 2010. Nejprve pro mě byl trading koníčkem a vyplněním volného času, ale celá problematika mě natolik zaujala, že jsem se jí začala věnovat velmi intenzívně na každodenní bázi. Prostudovala jsem množství literatury, prošla domácími i zahraničními kurzy různé kvality a absolvovala i devítiměsíční couching tradingu od úspěšných obchodníků v USA. Díky této intenzívní průpravě, která spojovala zkušenosti z ČR i USA, jsem začala velmi brzy obchodovat naživo. A výsledky se dostavily téměř okamžitě. Již v prvním roce obchodování se mi podařilo zhodnotit svůj obchodní účet o 80%.

Vyzkoušela jsem různé typy obchodování, od Forexu, přes poziční i intradenní obchodování, až k opcím a komoditním spreadům. A právě komoditní spready jsou to, co nejlépe vyhovuje mému naturelu i časovým možnostem, a proto se na obchodování komoditních spreadů specializuji. A protože mě zajímá i vše kolem tradingu, včetně legislativy a regulace trhu, složila jsem oficiální makléřské zkoušky při Masarykově univerzitě v Brně, a tím jsem získala kvalifikaci investičního makléře.

Postupem času jsem se rozhodla, že bych ráda své znalosti začala předávat dále, protože jsem na vlastní kůži zažila, jak nesnadné je se na začátku zorientovat v problematice tradingu a posoudit, které informace jsou relevantní a kvalitní. Společně s Petrem Tmejem, jehož praxe a oblast obchodování velice dobře doplňují tu mou, jsme v roce 2013 založili informačně-vzdělávací portál TradeandFinance.eu, na kterém společně předáváme své praktické znalosti z tradingu formou článků, videí, prezenčních i online kurzů i individuální výuky.

Za první půlrok 2015 jsem svůj obchodní účet zhodnotila o 50% díky sezónnímu obchodování komoditních spreadů. Podrobný report s výsledky mých obchodů je k nahlédnutí ZDE.

A můj vzkaz všem začínajícím obchodníkům?

„Nebojte se tradingu. Není to jen nedostižný sen. Obchodovat na burze může naprosto každý, bez ohledu na vzdělání, věk a specializaci. Stačí jen vůle chtít a jít si za svým snem o finanční a časové nezávislosti.“

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.