96vddqwxemo-imgp0017-bw-velka-cista-fb.jpg

Radek Čepelák

Na Naučmese od 16. 3. 2018, vedl/a kurzy pro 3 účastníky.

Úspěšně jsem dokončil studium architektury a kromě ní je mým velkým koníčkem fotografování, kterému se věnuji již od roku 1998. Mám rád přírodu, cestování a poznávání nových lidí. K fotografii jsem se dostal v období ještě nedigitální éry, kdy jsem trávil hodně času vyvoláváním negativů v temné komoře a tvořil jsem fotografie mokrým procesem ve vývojce a ustalovači pod zvětšovákem. I přes to, že se tato kouzelná metoda vrací zpět a začíná být opět zajímavá a to i ve svatební fotografii, fotím v dnešní době pouze digitálními fotoaparáty.

Svatební fotograf

Svatebnímu fotografování se věnuji od roku 2011, tato královská disciplína, kde fotograf musí zvládat několik fotografických žánrů najednou mě oslovila natolik, že se jí věnuji dodnes. Působím jako svatební fotograf v Praze, ale fotím po celé ČR i v zahraničí.

Svatební fotografie 

Jak jsem zmínil, jde o královskou disciplínu, kde fotograf musí zvládat fotografování různých stylů ať již portrétů, krajiny, interiérů, produktové foto, reportáž a další. To vše mě na svatební fotografii baví - její rozmanitosti se nekladou meze. Každý si v ní může najít svůj vlastní přístup a vyprofilovat si svůj styl a rukopis. Mě osobně baví fotit svatby jako příběhy a vyprávět jejich děj od začátku až do konce.

K fotografování svatebního dne přistupuji umělecko-reportážním stylem. Mám rád nestylizované, nearanžované skutečné momentky plné emocí. Ideální je, když svatebčané úplně zapomenou, že je někdo fotí. Fotkám to pak dodá mnohem větší přirozenost.

 

 

 

Již uskutečněné kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.