20150320-112203-p1130791.jpg

Petra Bergrová

Na Naučmese od 20. 3. 2015.

Jsem přesvědčena, že DOBRÉ ZDRAVÍ v celé šíři významu tohoto slova, je ta absolutně nejpodstatnější věc v životě nás všech.   Že nejde o pouhé narozeninové klišé, jsem pochopila i já, až když  se v rodině objevila první vážná nemoc, navíc  s přívlastkem nevyléčitelná. Jsem povahou bojovník , proto jsem pojem „nevyléčitelná “ naprosto odmítla akceptovat. Nechtěla jsem slyšet důvody, proč nemoc léčit nejde, hledala jsem způsoby, jak to udělat, aby vyléčit šla.

Nezajímaly mne léčebné metody funkční pouze u jedné konkrétní diagnózy, ani takové, jejichž princip by nebyl zcela jasně dán nebo by závisel pouze na případných mimosmyslových schopnostech jedné osoby. Jsem rovněž pragmatik a vždy mne přesvědčí pouze prokázaná fakta a logické souvislosti. Metoda musela být prověřena časem a praxí.  Po dlouhých týdnech shromažďování informací, zvažování pro a proti a překonání prvotního skepticismu, se zdálo, že jsem našla.

Do cesty mi vstoupila HOMEOPATIE.

I díky obrovské dávce štěstí se mi jako laikovi ve velmi krátké době podařilo proměnit nemoc nevyléčitelnou za zcela vyléčenou. Rychlý nástup účinku a její efektivita mne fascinovaly natolik, že jsem se rozhodla metodu studovat profesionálně.

Po 5 letém studiu klasické homeopatie na Prague College of Classical Homeopaty (PCCH)  a 2 letém kurzu medicínského minima jsem se přihlásila také k účasti na postgraduálním vzdělávání na Mezinárodní akademii klasické homeopatie (IACH) v Řecku, kde studuji v současné době a které mi slouží zejména k získávání praktických zkušeností od homeopatů z celého světa.

Dnes se snažím dívat na zdraví komplexně a tak se kromě práce klasického homeopata věnuji také prevenci a zabývám se i zdravým stravováním a životem bez chemie.

Spolu se svými přáteli z PCCH se podílím se na různých projektech, kterými se snažíme zkvalitnit povědomí o homeopatii  u nás a organizuji přednášky, na kterých se snažím přiblížit profesionální homeopatii veřejnosti jednoduchým a srozumitelným způsobem.

Nemám ráda fanatismus v žádné podobě, aroganci a nečestné jednání. A naopak, obdivuji skromné lidi, kteří svůj život zasvětili práci pro druhé.

Mým velkým koníčkem je má smečka maďarských ohařů, psaní článků a čtení odborných knih.

Nejsem fanda sociálních sítí, ráda se bavím s lidmi z očí do očí :-)

Přijďte se dozvědět na jeden z našich plánovaných kurzů, které připravuji spolu se svojí kolegyní Hankou Poukarovou,  něco a zdraví, nemoci, altertenativních metodách léčby a homeopatii. Odnesete si spoustu užitečných a praktických informací o tom, jak co nejefektivněji zlepšit vaše zdraví.

Moc se na vás těším! :-)

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.