6903410-foto-vystrizek2.png

Petra Antonů

Na Naučmese od 20. 4. 2016, vedl/a kurzy pro 9 účastníků.

Studovala jsem sociální práci na FF UK a prošla jsem výcvikem v metodě Videotrénink interakcí. Díky tomuto výcviku jsem objevila obrovský potenciál, který má video pro rozvoj naší komunikace. Nadchla mne možnost detailně zkoumat různé momenty interakce a dívat se sám na sebe s odstupem.

Nyní pracuji částečně na volné noze a podporuji skrze video rodiče a profesionály (většinou ze sociálních služeb či školství). Učím také na Vysoké škole polytechnické na Katedře sociální práce a na VOŠ sociální v Jihlavě.

Mám dvě děti (4 a 7 let), které mne inspirovaly k spoluzaložení lesní mateřské školy v Jihlavě a o pár let později také k rozjezdu nové Montessori ZŠ, z čehož mám nesmírnou radost. Tyto projekty mne naučily, že když je člověk aktivní, může ovlivnit a změnit spoustu věcí.

Vedle videotréninku sleduji i další komunikační přístupy, ráda čtu odborné knihy, občas i beletrii, baví mne věnovat se věcem, ve kterých vnímám hlubší smysl a dlouhodobé pozitivní dopady. Jako ventil mám ráda tanec, zpěv a jógu.

Díky své rodičovské zkušenosti vím, jak to v každodenní praxi s dětmi vypadá, že ne všechny poučky je člověk schopen jednoduše aplikovat. Sama si procházím těžkými momenty rodičovství a proto vím, že pozitivní „nakopnutí“ je vždycky potřeba. A to přesně videotrénink nabízí.

Tak se přijďte nakopnout na můj kurz! 

Petra

Již uskutečněné kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.