20150116-134346-petr-tmej-aostrading.jpg

Petr Tmej

Na Naučmese od 15. 9. 2014, vedl/a kurzy pro 52 účastníků.

V roce 2009 vystudoval Petr VŠB v Ostravě, obor Řízení jakosti. Jeho studium bylo z velké části zaměřeno na teorii pravděpodobnosti a statistické procesy. Když se těsně po svých státnicích dozvěděl od kamaráda, že se zajímá o obchodování na burze, okamžitě ho svět tradingu začal zajímat. Dostal se k prvním zdrojům informací v podobě knížek, zahraničních internetových článků a základních kurzů pro začátečníky.

V tom samém roce se mu naskytla příležitost v rámci doktorského studia vycestovat do Švédska na Linköping University. Zde kromě svých pokročilých studií statistických procesů zabředl naplno do světa tradingu. Ve Švédsku si našel zahraniční přátele v oblasti tradingu, se kterými začal sdílet znalosti. Postupem času se začal zaměřovat na studium Automatizovaných Obchodních Systémů (dále „AOS“) pro futures trhy v rámci softwarové obchodní platformy Tradestation v programovacím jazyce EasyLanguage, protože v nich naplno mohl využít své poznatky ze studia statistiky a teorie pravděpodobnosti.

Po ukončení studií Petr odjel v roce 2011 pracovat do Paříže jako manažer v nejmenované korporátní firmě, kde ve volných chvílích pokračoval v intenzivním studování principů programování kódů pro AOS v programu Tradestation. V Paříži se setkal s několika tradery, kteří ho pro jeho další obchodování velmi inspirovali. Po intenzivním dlouhodobém studiu tradingu Petr začal vyvíjet mnoho systémů, které vykazovaly velmi stabilní výsledky v rámci testování na historických datech.

Během svého pracovního pobytu v Paříži si vydělal základní kapitál pro možnost živého obchodování. Hned od počátku živého obchodování Petr za období 1 roku dokázal svůj účet zhodnotit o 82%. Jak sám říká: „Jednoznačně se potvrzuje, že věnuje-li člověk dostatečný prostor přípravě a vzdělávání, úspěch čeká doslova za rohem.“ Přitom právě díky AOS se mohl věnovat dalšímu rozšiřování znalostí, neboť veškeré exekuce obchodů za něj vykonává počítač. Do budoucna si chce vypilovat znalosti nejen v oblasti AOS, ale i v dalších oblastech obchodování, jako jsou opce a komoditní spready.

V roce 2013 založil společně s Romanou Křížovou webový portál TradeandFinance.eu za účelem šíření tvrdě nabytých znalostí v oblasti tradingu ve formě článků, videí, prezenčních a  on-line kurzů a prostřednictvím individuální výuky. V listopadu 2014 se pak vzájemně dohodli, že budou nadále intenzivně spolupracovat, ale každý pod vlastní obchodní značkou. Petr se tedy rozhodl, že založí portál AOStrading.cz, který se bude zaměřovat na jeho specializaci v oblasti automatických obchodních systémů (AOS).

 

Petr dodává:

Trading může pro tvrdě pracující a odhodlané lidi přinést ovoce v podobě finančního zajištění a naprosté nezávislosti. Z toho důvodu chci lidem pomoci pootevřít dveře do úžasného světa obchodování na burze, aby si splnili své nejtajnější sny a přání. Vnímám to jako své životní poslání.

 

Petrovým životním mottem je:

Nejdřív práce a potom zábava.“ Myšleno v dlouhodobém horizontu samozřejmě…

Již uskutečněné kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?