2c7rabvlfmp-20180122-134504.jpg

Petr Pokorný

Na Naučmese od 8. 11. 2018.

Jmenuji se Petr Pokorný. Jsem učitel, masér a terapeut.

Se svoji výškou téměř dvou metrů velmi dobře vím, co to jsou bolesti zad a pohybového aparátu. Sedavá či jednotvárná práce, noční služby strávené v autě, každodenní stres, neustále zvedání dvou dětí na mateřské dovolené, špatné pohybové stereotypy, neschopnost uvolnění a releaxace, to vše může vést k pravidelným bolestem krku, šíje, beder, mezi lopatkami a přeneseně také hlavy, končetin a dalších částí těla. Tato bolestí vykoupená životní zkušenost mne přivedla k celé řadě zajímavých a funkčních cvičení, protahování, posilování, masážím a především k zásadní změně životního stylu. 

V současnosti půdobím především jako masér, dělám ale také průvodce při terapii tmou a poskytuji osobnímu poradenství. Při své práci se mimo vzdělání, osobní zkušenost a praxi opírám o znalosti anatomie, psychologie, psychosomatické medicíny, cvičení Jógy, Taj Ji stylu Yang, Pilates, tantry, meditací a řadu dalších.

Vždy se snažím své klienty vést k tomu, aby si dokázali poradit sami, aby se naučili poslouchat signálům svého těla a správně na ně reagovali. Tím se dá předejít mnoha zdravotním i osobním problémům a posílit a kultivovat svou životní energii.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.