6qv74mzsz0vzjip-naucmese-final.jpeg

Pavel Ryčl

Na Naučmese od 16. 6. 2024.

Každý jsme jiný. Máme jiné nastavení, zájmy a touhy. Každý máme vlastní individualitu. Co vyhovuje jednomu, může vadit druhému. Co je štěstím pro jednoho, může být peklem pro druhého.

Jak to udělat, abychom si každý přišli na své, aby se každá chuť dala ochutnávat a žít, i když jsme každý jiný a žijeme všichni pospolu na jedné hromadě? Jak to udělat, aby zanikly situace, kdy jeden ubližuje druhému, ať vědomě či nevědomě? A je to vůbec možné?

Odpověď je - ANO, je to možné. Klíčem je Váš charakter.

 

Co je to charakter?

Charakter je souhrn osobnostních vlastností, určujících, jak přistupujeme k sobě i k našemu okolí. Tyto vlastnosti jsou nejen vrozené, ale aktivně je vytváříme a měníme při naší cestě životem.

Nejde jen o odstranění charakterových vlastností, jako lenost, závist, zbabělost, nedbalost, ignorace, sebestřednost, atd. Jde o pochopení univerzáních hodnot, které jsou platné pro každého a každou situaci, na kterou můžeme v životě narazit. Vyznáváním těchto hodnot může každý zažívat věci, které ho naplňují, plně projevovat svojí individualitu, a to aniž by omezoval či poškozoval ostatní.

Všichni tak mohou dosáhnout štěstí, a to i když touží po vzájemně protichůdných věcech.

Správný charakter je Vaše vstupenka do ráje.

 

Něco o mně:

Již od malička mě téma charakteru zajímalo a přitahovalo. Celý život řeším, jak má správný charakter vypadat. Posledních 8 let jsem do toho šel už skutečně naplno a do hloubky, abych odhalil nejen CO funguje, ale také PROČ to funguje. Studoval jsem různé lidské typologie, zájmy, chutě. Proč si lidé ubližují, o co jim ve skutečnosti jde. Řešil jsem vlastní utrpení a jeho příčiny. Šel jsem do sebe, zkoumal, co jsem zač, jaká je moje osobnost a individualita, a kde je na světě moje místo. Zajímal se o psychologii, psychoterapii, metodiky vedoucí k úspěchu, a co ten úspěch vlastně je. Nevyhnul jsem se ani studiu historie, mytologie, numerologie a duchovních rovin. Hledal jsem cestu a stejně jako každý, kdo upřímně hledá, našel.

Nejsem akademik-teoretik. Vycházím zejména z osobní praxe a vše, co Vás budu učit, mám prakticky vyzkoušeno na sobě. Nekážu, čemu sám nevěřím, a podle mojí filozofie v první řadě sám žiji.

A jsem především praktik. Snažím se věci předávat co nejjednoduším způsobem, aby je mohl pochopit opravdu úplně každý. Neohromím Vás odbornou terminologií, zbytečnými složitostmi, omáčkou, ani jinými zbytečnostmi. Dokážu věci podat každému na míru, podle jeho možností a zájmů. Tempem, jaké mu vyhovuje.

Připravte se na to, že základem mého jednání je PŘÍMOST. Žádné tlachání, pochlebování, žádné činnosti, které nesouvisí s tématem nebo cílem našeho setkání. Pojmenovávám věci pravým jménem a jednám na rovinu. Pokud se někdo nedokáže postavit realitě čelem, a nedokáže mít otevřenou mysl, pak mu můj styl výuky vyhovovat nebude. 

Zásadním prvkem je také sebereflexe - a to platí pro učitele ještě více než pro žáka. Otázky a konstruktivní kritiku proto s nadšením vítám, a jsou pro mě znakem Vašeho zdravého přístupu. Čím více přímo a do hloubky, tím lépe.

Otevřenost ke kritice je základním předpokladem pro to, aby člověk "neujel" a nesešel ze správné cesty. Každý by se proto měl neustále otevřeně zamýšlet nad reakcemi okolí na to, co dělá. Zpětná vazba je totiž přirozený kontrolní mechanismus.

Kdo nechce zabloudit proto nejen, že kritiku neodmítá, ale dokoce ji aktivně sám vyhledává.

Již uskutečněné kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.